Lõhnaained – vajalikud ja ebavajalikud komponendid kosmeetikas

Oleme harjunud jagama asju ilusateks või koledateks, headeks või halbadeks. Raske on uskuda, et see, mis ühele lõhnab nii imeliselt, võib teise jaoks olla tõeline õudusunenägu.

Tekst: Kadi Koemees
Foto: Shutterstock

Ebameeldivused mõne kosmeetikatoote kasutamisel ei tulene sageli mitte koostisainetest, vaid tootesse lisatud lõhnaainetest. Miks neid siis ikkagi kasutatakse?

Lühidalt öeldes kasutab kosmeetikatööstus erinevaid lõhnaaineid selleks, et tagada toodetele meeldiv aroom. Enamiku inimeste kosmeetikaostmist mõjutab nende nina ja kui see ütleb, et toode ei sobi, siis ei ole abi ka müüja ladusast jutust ning toote üliheadest ja tõestatud omadustest.

Teiseks, kuid võibolla olulisemakski põhjuseks on asjaolu, et mõned koostisained, nii looduslikud kui sünteetilised, ei lõhna just kõige paremini. Lõhnaainete abil on aga võimalik nende loomulikku ja ebameeldivat aroomi märkamatuks muuta.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…