Kulmude värvimine hennaga võtab ilumaailmas järjest suurema hoo sisse, kuid miks pealtnäha ohutu meetod nii palju allergilisi reaktsioone tekitab?

 

Müüt 1. Henna on täiesti hüpoallergeenne
Allergilist reaktsiooni ja ärritust henna vastu võib esineda üsna sageli. Seda on kinnitanud nii hennaga töötavad spetsialistid, kui ka tundliku naha omanikud, kes teenust enda peal ära proovinud. Allergiline reaktsioon hennale (ja ka tavalisele kulmuvärvile) väljendub selles, et nahale tekib lööve, punetus ja nahk hakkab sügelema või kestendama, värviga eelnevalt kokku puutunud piirkondades võib tekkida koorikuid.

 

Müüt 2. Hennat on lihtne kasutada
Henna värvi segamine on tõepoolest lihtne, kuid võrreldes tavavärvi toimeajaga, mis on vaid 15 minutit, on henna toimeaeg poole pikem ehk 30-45 minutit. Lisaks sellele, ei tohiks peale protseduuri värvi nahalt maha pesta ja värviga kaetud piirkonda veel 24 tunni jooksul veega märjaks teha, et pigment nahale paremini kinnituks. See aga tähendab, et ilukabinetist tuleb lahkuda koos kulmudele kantud värviga, mida saab alles päev hiljem maha pesta. Nii pikk värvimise protsess ei pruugi kaugeltki mitte kõigile sobida.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised