Kristel Mardisoo käsitöökirest: Tanel tögab, et ei leia villaste sokkide alt enam tavalisi üles
Toimetas: Keit Laisaar
Fotod: Paul Meiesaar, erakogu

Kust sa selle käsitööpisiku saanud oled?

Käsitööga puutusin kokku juba varajases lapsepõlves. Minu vanaema on suur kuduja ja eks tema see oligi, kes mulle need esimesed vardad kätte andis. Kuid „süüdi” on ka minu väga nõudlik käsitööõpetaja, kes tundides tugeva põhja alla andis. Ja kuna mulle on nokitsemine alati väga hingelähedane olnud, siis hakkasin hiljem ka käsitööringis käima. Sealt sain põhjalikke teadmisi õmblemisest, kudumisest ja heegeldamisest. Ka ülikoolis võtsin vabaainena õmblemist juurde, kuigi hetkel on see kudumise ja heegeldamise kõrvalt tagaplaanile jäänud.

Mida sulle kõige rohkem teha meeldib?

Mulle meeldib nii heegeldamine kui ka kudumine. Heegeldan põhiliselt loomakesi ja vaipu, kuid nüüd tahaksin ka Haapsalu salli ja laualiniku tegemist proovida. Ma väga armastan ka sokkide kudumist. Tanel kodus vahel tögab, et ei leia sokisahtlist villaste sokkide alt tavalisi sokke enam üles.

Mis sa teed nende töödega? Kellele sa neid teed?

Alguses ma hoidsin kõik oma tööd iseendale, kuid kuna neid kuhjus omajagu, siis olen kinkinud näiteks sõbrannade lastele kootud loomakesi. Nüüdseks on kõik sugulased ka vist juba villased sokid jalga saanud. Lisaks teen ka tellimustöid ja olen tooteid müünud. Minu jaoks on iga ese, mida teen unikaalne, kuna panen sinna osakese oma hingest ning see loob asjale lisaväärtuse.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised