KOSMEETIK LAURA AIDLA: kuidas kaitsta enda näonahka krõbeda miinuse eest?

Ilmannustused kinnitavad ühest suust, et lõikavat tuult ja miinuskraadi jagub veel päevadeks. Kuidas aga kaitsta näonahka, et see ketendama ei hakkaks ja huuled külma käes ei praguneks? Tartus asuva Võlumaa ilusalongi kosmeetik Laura Aidla jagab õppetusi.

Puhasta näonahka!

„Ennekõike tahaksin rõhutada nahapuhastuse olulisust, sest tõhusaim saab naha hooldamine kreemidega olla alles siis kui nahk selle all on puhas,” juhib kosmeetik Laura tähelepanu.

„Öösiti toimub meie naharakkude uuenemine, seega tuleb hoolt kanda, et näonahk õhtul korralikult puhastatud saaks. Praeguste miinuste juures oleks heaks abimeheks niisutav näopiim või näopesuks valida puhastuskreem, mis väldib nahal kuivuse tekitamist,” räägib kosmeetik ja toonitab, et näopesul olgu vesi pigem soojem kui jahe.

Võimalusel kasuta nii öö- kui päevakreemi

Õhtul kui näonahk on puhastatud, siis kindlasti tuleb öisele naharakkude uuenemisele omalt poolt kaasa aidata. „Öökreemi toimivust ei tasu alahinnata ja seda eriti praeguste ilmade juures, kus tuulekülm meie näonahka kiusab. Öine lisaniisutamine aitab meil jäisele tuulele hästi vastu pidada ja muidugi nahka noooruslikuna hoida,” ütleb Laura. Kui öökreem võiks olla kergem, siis päevakreem tuleb valida tihke ja toitev. „Kui rahakott ei pea vastu mitmete kreemide soetamisele, siis tuleks leida endale üks sobiv 24-tunni kreem, mis sisaldaks lipiide. Lipiidid aitavad tugevdada nahal loomulikku kaitset välismõjudele, säilitades seejuures värsket jumet”.

  • NB! Toitva kreemi peale võib julgelt jumestuse teha, sest jumestus annab omakorda veel kaitset nahale – kuid siiski peab jälgima, et nahk saaks ilusti hingata. Selleks tuleks kasutada kvaliteetseid ja nahatüübile vastavaid tooteid!
  • Huultel väldi praegu läikeid – kasuta niisutavat huulepalsamit, millele võib vabalt segada kuiva/matt-tooni huulepulka


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised