Foto: Shutterstock

Vaseliin on keerukas pooltahke süsivesinike kombinatsioon, mis on saadud parafiinse jääkõli töötlemisel (ingl dewaxing – protsess, mille käigus eraldatakse süsivesinikuosakesed). Koosneb valdavalt küllastunud kristalsetest ja vedelatest süsivesinikest, mille süsinikuarv on enamasti suurem kui C25 (Kosmeetiline keemia).

Kas vaseliin suurendab UV-kiirte mõju?

Väite aluseks on fakt, et vaseliin moodustab nahale valge läikiva kihi, mis pidavat mõjuma UV-kiirtele samuti nagu näiteks luup. See väide ei pea aga vett, sest luup kasutab oma kumerust, et suunata valgus väiksemasse alasse, mille suurus sõltub pinna kumerusest. Koondatud valgus kannab aga sama hulka energiat ning tagajärjeks võib olla põletus. Peale määritud vaseliin „embab“ aga naha loomulikku kuju ja igasuguste luubiga samastuvate kumeruste moodustumine on välistatud. Vaata pilti.

Samuti sõltub valguskiire tugevus luubi ja sihtmärgi vahel olevast kaugusest. See tähendab, et selleks, et vaseliin saaks juhtida valguskiiri nii, et nad võiksid nahka põletada, peab vaseliin hõljuma naha kohal.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised