Tekst: Kadi Koemees
Foto: Shutterstock

Niinimetatud ööbiku näohooldus hakkas levima mitmeid sajandeid tagasi Jaapanis sealsete Geishade hulgas. Nimelt kuulus nende kohustusliku jumestuse juurde väga valge näonahk, mis saavutati pliid sisaldavate vahendite abil. See polnud aga näonaha suhtes just kõige sõbralikum valik ning mõjus nahale kahjustavalt.

Kuidagi avastasid geisahd, et kui kasutada näohoolduses Jaapani lehelinnu väljaheidet, kes on lähedalt sugulane ööbikutega, muutub nahk taas terveks ja jumekaks. Kuidas nad selle avastasid ajalugu vaikib, kuid see koostisaine mõjub ligitõmbavalt ka tänasel päeval. Guaanot,  nii kutsutakse lindude väljaheidet, kasutatakse näohoolduses nii, et kõigepealt muudetakse see pulbriks ning seejärel steriliseeritaks UV kiirguse abil.

Kõik, kes sellist hooldust kasutanud on ka kindlalt  väitnud, et iseloomulikku aroomi tootega ei kaasne. Mis aga on ikkagi see, mis muudab selle väga omapäraselt saadud aine nii väärtuslikuks. Muuseas, maarjamaa ööbikutele pole mõtet jahti pidama hakata, nahale mõjub imeliselt ainult jaapani lehelinnu guaano.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised