Sheavõis sisaldub väga palju rasvhappeid. Rasvhapped on olulised naha niiskustasakaalu ja elastsuse säilitamiseks. Sheavõi kaitseb nahka keskkonnakahjustuste eest, sisaldab A, E ja F vitamiine ning toimib edukalt mikroobide-ja põletikuvastaselt.

Vanaemisvastased omadused

Sheavõi puhul on tõestatud ka vananemise vastaseid omadusi. Uuringud on viidanud tema võimele taastada õhenevat nahka, vähendada päikesekahjustustest tekkinud kortse ja parandada jumet. Kollageeni suurendav mõju on shevõil tänu lipiidile, mida leidub ka rasvastes puuvijades nagu näiteks avokaado. Briti dermatoloogia ajakirja andmetel on uuringud tõestanud, et avokaado ja sojaoad mitte ainult ei niisuta nahka vaid suurendavad ka kollageeni tootmist. Naturaalne sheavõi vähendab kortse ja silub nahakurde ning tulemus võib olla näha juba 4-6 nädalaga

Sheavõi toidab nahka vitamiinidega A, E ja F. Vitamiinid A ja E aitavad nahka hooldada ja hoida seda puhta ja tervena. Need vitamiinid on väga kasulikud näiteks päikesepõletusest tuleneva nahakahjustuse leevendamiseks. Vitamiin F seevastu toimib noorendava faktorina.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised