ANTIOKSÜDANDID KOSMEETIKAS

Naha ilu säilitamiseks vajame mitte üksnes toidus sisalduvaid antioksüdante, vaid ka neid, mis sisalduvad hooldustoodetes. Antioksüdante sisaldavad tooted muudavad naha nooruslikuks ja säravaks, kuna võimaldavad rakkudel end parandada ja uueneda. Antioksüdante kasutatakse kosmeetikas ka kui looduslikke säilitusaineid, sest need pärsivad hapniku toimel tekkivaid reaktsioone ja aitavad selle abil vältida ülejäänud ainete oksüdeerumist ja räästumist. Samuti annavad C- ja E-vitamiinid rasvlahustuvatele ühenditele (ehk looduslikele õlidele) stabiilsust.

Lisaks sellele, et antioksüdandid aitavad vananemisega võidelda, aitavad need ka näiteks rosaatsea ja vähirakkude tekkimise vastu. Antioksüdante on väga suur hulk, tuntuimad on aga C- ja E-vitamiinid, beetakaroteen ning koensüüm Q10.

LOODUSLIK PÄIKESEKAITSE

Antioksüdante sisaldavad kosmeetikatooted kaitsevad nahka päikese eest, neutraliseerides UV-kiirte poolt tekitatud vabade radikaalide toimet.

Paljud ilublogijad ja Hollywoodi staarid rõhutavad, et terve ja noore naha saladuseks on pidev päikesekaitse kasutamine. Kuid tegelikult ei piisa naha kaitsmiseks ainult SPF-kreemist. Päikesekreem blokeerib UVA- ja UVB-kiired, mis moodustavad kokku vaid 7% päikese energiast. Viimased uuringud näitavad, et naha vananemist soodustab ka infrapunakiirgus, mis moodustab päikeseenergiast kogunisti 54%. Ja see võib nahale hoopis hullemat kahju tekitada. Uuringud näitavad, et antioksüdante sisaldavad tooted võivad selle vastu aidata, kuigi täielikku kaitset infrapunakiirguse vastu ei ole. Paljud nahaarstid soovitavadki kombineerida tavapärast päikesekaitsekreemi antioksüdante sisaldava seerumiga.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised