HETKE KUUMIM MÄNG MAAILMAS: Kõik, mida sa Pokémon Go kohta teadma peaksid!
Toimetas: Keit Laisaar
Fotod: Instagram

Mis asi on Pokémon?

Pokémon alustas oma eksisteerimist ühes Nintendo mängus, kui Satoshi Tajiri selle inspireerituna oma armastusest putukate vastu 1995. aastal lõi. Originaalmängus liiguvad mängijad ringi fantaasiamaailmas, kus nad Pokémone (tuleneb sõnast pocket monster, mis tähendab taskukoletis) taga ajavad. Hiljem treenivad nad neid taskukoletisi selleks, et nad teiste Pokémonide ja nende treenerite vastu võitleksid.

Kuna see mäng oli omal ajal väga populaarne, siis toodeti Pokémonidest veel mängukaarte, koomikseid, filme, multifilme ja mänguasju. Ja nüüd on seal loendis ka Pokémon Go.

13699423_1216080968423263_1016432535_o

Mis asi on Pokémon Go?

Pokémon Go on mäng sinu nutitelefonis, mis kasutab GPS-i ja paigutab tegelasi päris maailma, et saaksid neid otsima minna. Leides ühe tegelase üles, pead asuma järgmist otsima. Jõudes alani, kus olevus end peidab, tuleb mängijal selle olevuse peale vajutada. Seejärel ilmub su telefoniekraanile reaalne keskkond sinu telefoni kaamera abil. Nüüd sihi Pokemoni ja lase talle pihta.  Kuid see ei ole alati lihtne, kuna nad liiguvad ringi. Kui oled treenerina piisavalt kogemust omandanud, saad minna lähedal asuvasse Pokemoni jõusaali, kus saad teiste taskukoletiste ja nende treeneritega võidelda. Tehnoloogiliselt on tegemist nii-öelda täistatud reaalsusega. Pocémon Go annab mängijatele võimaluse elada mängus, aga samal ajal joosta ringi reaalsuses.

 

Eestis ei ole saadaval

Pokémon Go on nii populaarne, et see on piiratud ja ei ole veel Eestis saadaval. Kuid arvata võib, et ei lähe kaua aega, kui mööda Eestit taskukoletisi taga ajama hakatakse.

13711522_1216082578423102_701651587_o

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Iluguru päev ilusalongis

  Iluguru hakkab käima jälgimas erinevaid iluprotseduure ilusalongides. Naiste seas on väga populaarsed erinevad protseduurid – ripsmepikenduste panek ning hooldus,…