Tulin eile õhtul EMS trennist, panin kodus teleka käima ning sattusin “Ringvaate” peale, kus räägiti EMS treeningutest. Seal jäi pigem halb maik sellest trennist, kuid mina tahaks hoopis selle kaitseks rääkida.

Räägin kõigepealt veidi enda olukorrast. Nimelt on mul probleemid põlvedega, mis juba seitse aastat mulle muret teinud. Tegin lapsena palju trenni – käisin balletis, võrkpallid – ning sealt need vigastused alguse said. Minu põlvesid on juba kolm korda opereeritud ning kõhrede vahele on pandud silikonimplataadid. Ma ei tohi tavatrennis käia ning oma põlvedega horisontaalseid liigutusi teha, kuna menisk võib rebeneda.

Räägin ka lühidalt, mis see EMS-treening endast kujutab. See on 20-minutiline treening, mille jooksul teed sa personaaltreeneri juhendusel harjutusi mitmetele lihasgruppidele, olles samal ajal eririietes ning ühenduses spetsiaalse masinaga, mis viib su lihastesse sobiva võimsuse ja sagedusega elektriimpulsse, mis peaks omakorda võimendama lihaspingutust.

Kuna olen aga kogu elu palju trenni teinud, siis ei suuda ega tahagi ma ilma sellest enam olla. Ja ma olen väga õnnelik ning tänulik EMS treeningule. Kui ma esimest korda trenni läksin, siis treener kohe küsis minu tervise kohta, rääkisin oma murest ja kuna see on niivõrd personaalne trenn, siis treener keskendub mulle 100% ning arvestab nendega. Ja minu jaoks on loogiline, et iga inimene peab oskama ka oma keha kuulata. Kogu trenni vältel toimub pidev dialoog treeneriga ning kui mul kuskil on ebamugav või liiga suur koormus, siis ma ütlen seda. Nagu ka igas teises trennis.

Pärast trenni tundisn ennast hästi, pigem sain sellest energiat juure. Ja see annab mõnusa koormuse, nagu oli näha ka eilses Ringvaates, kus Kajar juba paari lihtsa harjutusega higi voolama sai. Ja kui enne mu põlved valutasid pärast treeningut, siis EMS trenni järel ei ole mul sellega probleeme.

Nii et igal mündil on kaks poolt ja mina igatahes olen selle treeningvõimaluse üle tänulik.

Helena Feofanov

 


Kuna meedias tõesti on see teema hetkel väga aktuaalne, siis küsisime, mida arvab teemast ka asjatundja ehk EMS treeningut pakkuva salongi omanik:

EMS treeningut pakkuv ZTUDIO omanik Sandra Napsep kinnitab Ilugurule, et EMS treeninguga ei maksa üle dramatiseerida, sarnaselt teiste spordialadega tuleks EMS treeningusse mõistusega suhtuda. Kindlasti veenduge, et treeningstuudios oleks koolitatud treener, see on äärmiselt oluline, et vältida võimalikke terviserikkeid.  Tüsistusi ei tekita masin, vaid inimene selle võimasa aparaadi taga Pärast meediatähelepanu on inimesed kindlasti palju ettevaatlikumad, kuid ma loodan siiski, et need kaks juhtumit tuhandete edulugude seas on jäävad eranditeks!

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised