HELEN ADAMSON: Need on minu jaoks kõige suurema vau-efekti tekitanud paigad maailmas + REISIPILDID

Helen Adamsoni suureks kireks on reisimine.  Uurisime lauljatarilt, millised on tema jaoks need kõige suurema vau-efekti tekitanud paigad maailmas.

Reisimisest ma vist võiksingi rääkima jääda, sest maailmas on nii palju imelisi paikasid. Kindlasti on mu suur armastus Itaalia ja eriti Rooma. Kindlasti üks imelisemaid riike, kus ma käinud olen, on Brasiilia. Ma ei ole suurlinnade armastaja, ainus suurlinn, kus mulle väga meeldib, ongi Rooma.

Ning kuigi käisin Brasiilias ka Sao Paolos ja Rio de Janeiros, siis kustumatud mälestused on mul Amazonase džunglist ja Foz Igacu koskedest. Amazonases veetsin nädala ning see oli ikka täiesti teine reaalsus. Rääkimata meie harjumusest igal pool internetis olla, ei ole seal isegi telefonilevi. Džunglis oli üks satelliittelefon, mida sai kasutada tõeliste hädaolukordade puhul. Selleks, et esimesse linna saada, oli vaja sõita tund aega mööda jõge, tund mööda maad ja uuesti tund mööda jõge. Päevad möödusid seal džunglit avastades, veetsin seal moskiitovõrku mähtitud võrkkiiges öö džunglis, nägin tohutult eksootikat ja isegi džunglirahva pidu. Iguacu kosed Foz Icuacus on Brasiilia, Argentiina ja Paraguay piiril ja need kuni 300 koske on seni kõige võimsam loodusime, mida mina olen näinud!

Ning muidugi eelmisel kuul ette võetud safari Lõuna-Aafrikasse Krugeri rahvusparki. Mina loomahulluna nautisin seda nädalat tohutult. Näha meetri kauguselt lõvi vabas looduses, elevante, pühvleid, ninasarvikuid, kaelkirjakuid, sebrasid. See oli väga sürreaalne kogemus. Vahepeal oli küll tunne, et see ei ole võimalik, et me tõesti oleme seal ja sellised loomad on meie ees. Minu ühe unistuse täitumine.

 

VAATA PILTE HELENI REISIDEST: 

See foto on tehtud Kaplinnas ning need on Aafrika pingviinid:

 

Siin olen samuti Kaplinnas Table Mountainil:

 

 

Ehhe, siin hüppan ma Three Rondavels vaateplatvormil, mis asub Panorama Routes Limpopo provintsis Krugeri rahvuspargi lähedal:

 

Siin samas rahvuspargis tegin ka ühe lõbusa selfi koos elevandiga:

 

Käelkirjakuid nägime nii Krugerisja pargis kui oma elamiskoha lähedal, kui üks hommik ratastega sõitma läksime:

 

Need imelised pildid on tehtud Foz Iguacus, mis on jugade kompleks Argentina ja Brasiilia piiril:

 

See pilt on tehtud Amazonase džunglis ja pildil on konn, kes on lausa nii mürgine, et kui teda näiteks lakkuda, siis sureb inimene ära:

 

See on lihasööjalill ning foto tehtud samuti Amazonase džunglis:

 

Meie giid koos kalaga:

 

Üheks minu eluunistuseks on olnud öökulliga pilti teha ja see nüüd täituski:

 

Äge selfipilt koos raiga:

 

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised