Fabio De Stafano: Tehnoloogia areng on muutnud meigimaailma!

Itaallasest meigikunstnik Fabio De Stefano on üks oma ala suurimaid asjatundjaid, kellel on rohkem kui 20 aastast kogemust filmi-, tele- ja moemaailmas. Alates oma meigikooli asutamisest Roomas 1990. aastal on ta koostööd teinud Itaalia tähtsaimate meigikunstnike koolitusele spetsialiseerunud õppeasutustega. Fabio andis koolituse kevadisel ilumessil ning leidis mahti vastata ka Iluguru küsimustele.

 

Millised on hetke meigitrendid?

Trendiks on naturaalne välimus – nude look. Mina ei poolda nahale erinevate kihtide pealekandmist, et kontuure luua, vaid kasutan strobing-tehnikat, kus eri tooni jumestuse abil tuuakse välja näojooned ning tulemus jääb loomulik ning õrn. Kontuurimine on tegelikult alati eksisteerinud, aga seda nimetati teisiti – varjutamiseks. Kui teha kontuurimist n-ö Kardashiani stiilis, mitmeid kihte peale kandes, oleks naisel välja minnes otsekui mask ees.

 

Kuidas on tehnoloogia areng mõjutanud ilumaailma?

Viimase kümnendi peamine muutus on üleminek analoog-kaamerapildilt digitaalsele. Kui mäletate esimesi digitaalseid kompaktkaameraid või telefonikaameraid, siis sai nendega teha küllaltki säbrulist pilti, mille kvaliteet ei olnud suurem, kui 15 000 pikslit. Tänapäeva mobiilseadmete kaamerate fotosid saab aga mõõta miljonites pikslites, mis tähendab seda, et kujutised on ülidetailsed ning iga pisemgi iluviga saab jäädvustatud.

 

Mida tähendab HD jumestuses?

Tehnoloogia areng mõjutab jumestusmaailma tohutult, kuna fotol olev jumestus peab näima täiuslik. Varasemalt sai fotomeigis tasapinnaliselt kihte lisada ning tulemus jäi kaunis. Ka meigitoodete tekstuur oli erinev – kui mäletate paksult katvaid tekstuurseid puudreid? Kaasaegse kaameraga pildistades jääks säärane meik väga ebaloomulik. Uus tehnoloogia nõudis uuendusi ka meigimaailmas. Nii sündisidki pika teadustöö tulemusena HD-meigitooted, mis koosnevad imepisikestest, silmale eristumatutest osakestest. Mikrotekstuuriga meigitooted võimaldavad läbi kaamerasilma luua nude look’i, mis paistab justkui loomulik. Muidugi tuli uute jumestustoodete peale kandmiseks välja töötada ka uued töövahendid.

 

Loe edasi juba värskest Iluguru ajakirjast.. 

 

 

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised