ETTEVAATUST, KORTSUD! 5 harjumust, mis panevad naha kiiremini vananema

Sa kulutad palju raha

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Shutterstock

#1 VÄLDID PÄIKESEKAITSEKREEME

Jah, kõik eestlased armastavad päikest, kuid meie nahad antud kirge kahjuks ei jaga. Päikesekiirte kahjulikust mõjust nahale on räägitud palju ja kõikjal, kuid sellegipoolest ei taha me seda infot väga tõsiselt võtta. Tegelikult vajad sa SPF-kreemi olenemata ilmast ja aastaajast. Muretse endale päikesekaitset sisaldav jumestuskreem või puuder, et nahk oleks kaitstud ka väljaspool randa.

 

#2 ARMASTAD NÄRIMISKUMMI

Värske hingeõhk teeb kogu olemise paremaks, mõistame. Kui aga nätsutad kogu aeg, riskid oma naha iluga. Pidevalt nätsu närimise hoos liikuvat suud hakkavad juba üsna pea ümbritsema esimesed kortsukesed. Asenda näts piparmündikommi või -pastilli vastu.

 

#3 KOORID JA PUHASTAD, PUHASTAD JA KOORID

Kui nahk muutub kiiresti rasuseks ning ka akne on kiire tekkima, sirutub käsi justkui iseenesest ilutooteid šopates sügavalt puhastavate omadustega toodete järele.  Samas ei pruugi su nahk nii intensiivset lähenemist vajadagi. Probleemset nahka võiks koorida mitte enam kui 2 korda nädalas. Sellest piisab.

 

#4 SA EI VAHETA PADJAPÜÜRI PIISAVALT TIHTI

Samas kogub see endasse nii juukseviimistlusvahendite jääke, kui tolmu. Mõlemad maanduvad aga hommikuks otse sinu näole. Vaheta padjapüüri iga 2-3 päeva tagant.

 

#5 SA EI MAGA PIISAVALT KAUA

Ebapiisav uni on paljude probleemide emaks, ka naha enneaegne vananemine kuulub sellesse listi. Kui magad vähe, ei jõua rakud korralikult taastuda ning tulemus peegeldub näolt. Kui tahad näha hea välja ka 50ndates ning isegi 70ndates, unusta öised peod ning ole justkui Tuhkatriinu – keskööks voodis.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised