# PUNANE

Punane huulepulk on klassikaline võrgutaja ja pilgupüüdja, mis muudab veidi väsinud ilmega näo hetkega värskemaks või lisab lihtsale päevasele look’ile pidulikku särtsu. Ta toimib eraldiseisva aksessuaarina, seega piisab vaid mustast ülikonnast või lihtsast kleidist, et see edukalt ja elegantselt välja kanda. Ja ei ole oluline, kas su juuksed on kinni või lahti, sirged või flirtivalt lainetes! Meie kindel lemmik, kui peame otse pärast pikka tööpäeva edasi üritusele minema.


Eksperiment_huulepulgad_punane_Kristiina

„Armastan tulipunaseid toone üle kõige – need muudavad naeratuse lumivalgeks ja teevad suure komplimendi päevitumata palele. Arvan, et võin punase suuga ringi käia kasvõi iga päev, kuid siiani olen olnud piisavalt osav, et leida uusi ja uusi vabandusi, et seda mitte teha. Nüüd aga andsin endale lubaduse, millest taganemine ei tuleks kõne allagi – nädal aega punase suuga.

Esimene päev, avan koduukse ja kõnnin Dita von Teese diivaliku kergusega kontsasaabaste klõbinal trepist alla. (Usu või mitte, kuid kannan esimest korda kuus kontsasid ja see valik tundus nii loomulik.) Tunne on lihtsalt imeline! Tänavale jõudes tundub, et möödakäijad minu emotsioone ei jaga ning ilmselt mõtlevad nad oma peades midagi sellist: „Kas see tüdruk (ehk mina) on ennast kuskile klubisse varahommikuni tantsima unustanud või on ta lihtsalt enda arvates nii peen daam?” Ilmselt reageerin üle, aga olen ju kõigest naine ja naistele on väike paanitsemine igati lubatud.

Jõuan tööle ja teen endale kohvi, mida tuleb nüüd eriti hoolikalt juua, et minu Pariisist suveniirina toodud tass selle isuäratava värvi „ära ei sööks”. Kuigi tass on Prantsusmaalt, tunnen end punasuuga elegantselt jalg üle põlve istudes tõelise itaallasena, kuid croissant’ist otsustan loobuda. Päev möödub edukalt, nagu ka iga muu punase huulepulgaga veedetud tööpäev. Edu ja punane suu käivad kokku. Nädal aega järjest punasuuga tööhorisonte katsudes avastan, et tegemist on sõltuvust tekitava värviga. Ma ikka armastan seda kirglikku tooni! Veripunase ainsaks miinuseks on see, et kontuur peab olema laitmatu ja huulegeomeetria loomine suisa röövib aega. Samas toimib see kõige paremini kompotis minimaalse silmameigiga, mis jällegi võidab kaotatud minutid tagasi. Ja asjad peavad ju olema tasakaalus?!”


Eksperiment_huulepulgad_punane_Keit

Tegelikult on see huulepulk minu nii-öelda vana lemmik. Korallpunane rõhutab jumekat nahka ning toob mu sinised silmad esile. Selle huulepulgaga on mul nii, et pigem tunnen end hoopis õnnetuna ja see võib mu tuju rikkuda, kui mul on mingi üritus ning selle maha unustan. Korallpunast huulepulka endale peale pannes suureneb mu enesehinnang ka 100%. See paneb mu särama ning toob naeratuse suule. Ükskõik, mis mul seljas ka ei oleks, punane huulepulk muudab kogu mu oleku pidulikumaks.

Minu jaoks on punane huulepulk nagu seksikas pesu. See lisab nii palju enesekindlust. Mul on alati olnud kahju, kui ma kallist pesu ostan. Seesmiselt oled uhke ja õnnelik, kui seda kannad, aga tegelikult ega keegi seda ei näe ju. Punane huulepulk on selles mõttes hea asendus. See muudab enesekindlamaks ja seda märkavad kõik. Ning kui kanda koos veel uut kallist pesu ning punast huulepulka, siis suudab üks naine vist küll kõik oma tahtmised saada.

Mulle meeldib see, et selle värvi kandmiseks on nii palju variante – tupsutades näpuotsaga suule, teeb jume megavärskeks ja toob silmadesse armastust, nagu oleksid tunde suudelnud. Teine variant on kanda huulepulk huultele pintsliga ja teha korralik kontuur nagu 60ndates.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised