DIANA ARNO: moest, isikliku stiili leidmisest ja ning riietest, mis ei riku figuuri

Ei ole midagi selga panna, kuid olemasolev kraam ei taha enam kappi mahtuda? Kahele igivanale moemurele leiab lahenduse omanimelise brändi eestvedaja - Diana Arno.

Toimetas: Kristiina Virt
Foto: Dmitry Knut / Iluguru TALV 2015

Diana, palun räägi, kuidas leida oma isiklik stiil ja mitte langeda moeohvriks, jäädes samal ajal trendikas ning kuhjamata oma garderoobi ebavajalike emotsiooniostudega üle?

Arvan, et tegelikult kujuneb iga inimese isiklik stiil ajaga. Esiteks on stiil õige ja sobiv siis, kui kantavad rõivad ei varjuta inimest, vaid hoopis lisavad tema olemusele ja temperamendile juurde seda, mis muidu võib olla puudu jääb või hoopis rõhutavad neid külgi, mida inimene soovib näidata.
Teine oluline asi oma stiili leidmisel on mugavus – tuleks endalt küsida, et kas ma tunnen ennast selles outfit’is hästi? Kui näiteks muidu tagasihoidlik tüdruk paneb selga midagi väga väljakutsuvat, mis isegi tema figuuriga sobib, siis tunneb ta ennast selles rõivastuses ikkagi ebamugavalt.
Kolmas asi, mis kujundab isiklikku stiili on kindlasti ka keskkond, kus inimene elab, liigub, töötab.

Moeohvriks mitte langemisele tegelikult aitabki kaasa see, kui inimene mõtleb läbi need kolm asja, millest stiili kujunemisel rääkisin. Trendikas garderoob koosneb nn baasriietest, mille juurde sobib kombineerida erinevaid hetkemoe elemente. Näiteks mustad sirge lõikega püksid või pliiatsseelik ning nende juurde volangidega siidpluus või näiteks sel hooajal trendikas metallik-kangast tagi.

Mis on käesoleva suve suurimad moemärksõnad ja kuidas uued trendielemendid juba olemasolevate riietega edukalt kokku miksida?

Sel hooajal on kindlasti moes erinevad rüüžid ja volangid, neid detaile on lisatud nii kleitidele kui ka teistele toodetele.
Teine hitt on metalsed toonid – jakid, kleidid, mantlid, aga ka jalanõud – väga palju kasutatakse kuldseid, hõbedasi jt läikivaid metall-värve.
Kolmas trend on oversize – mantlid, kleidid, aga ka lihtsalt rõivaste detailid nagu näiteks puhv-varrukad, suured taskud ja kraed ning muu taoline.

Kuna mood on tegelikult lõputu mängumaa, siis miksimise variante on palju. Julgemad võivad oma outfiti kombineerida mitmetest eel-nimetatud toodetest. Miks mitte panna kokku rüüžide ja puhv-varrukatega kleit ning metalse läikega kingad? Kui elustiil eeldab palju liikumist, siis miks mitte sobitada oma disainermantli või -kleidi juurde mugavad tossud?

Aga kuidas leida just oma kehatüübile sobiv moelõige ning välimusega harmoneeruv toon?

Parima lõike leiab lihtsalt erinevaid tooteid selga proovides. On juhtunud, et vahel tuleb meie juurde klient, kes on aastaid kandnud ühesuguse lõikega riideid ning väidab, et ainult see siluett talle sobibki. Kui aga läheb proovimiseks, selgub, et võimalusi on tegelikult mitmeid.

Sama lugu on ka värvidega. Kuigi üldreeglid on sellised, et näiteks punapeadele sobivad rohekad toonid ning blonde kaunistavad punased varjundid – ei pruugi need päris iga inimese puhul paika pidada. Ja see on väga loomulik, sest lisaks juuksevärvile on meil ka erinevad nahatoonid, isiklikud eelistused jne.  Siiski soovitan alati astuda oma mugavustsoonist välja ning katsetada. Riiete proovimine ei võta tükki küljest, tulemus võib aga vahel vägagi positiivselt üllatada.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised