Anname nahale hapnikku!

Jah, just nii lihtne see paljude staaride poolt armastatud nooruslikkuse võlunipp ongi!

Tekst: Tiina Vihmar
Foto: Shutterstock

Kuidas aga hapnik kreemipurki saadakse, mida kujutavad endast salongides pakutavad hapnikuhooldused ja kuidas hapnik üldse meie nahas toimib, on vaid mõned küsimused, mis looduslikku ilusüsti jahtivatel iluhuvilistel tekkida võivad.

Esmalt numbritest

Koolipingis veedetud tundidest oleme kaasa saanud teadmise, et ilma hapnikuta ei oleks eksistents planeedil Maa võimalik. Tänu hapniku osalusele toimuvad meie organismis keemilised reaktsioonid, mille tulemusel vabanenud energia loob tingimused organismide elutegevuseks. Inimese organismi jõuab 80% hapnikust läbi kopsude ja 2-5% läbi naha. Ülejäänu saadakse söögi ja joogiga.

Kooliaegadest võib meenuda ka fakt, et ideaalis on õhus hapnikku 21%, kuid ei ole mingi saladus, et üha laieneva tööstuse ja heitgaaside hulga tõttu on see protsent hakanud, ja seda eriti just suurlinnades, murettekitavalt langema. Nii on näiteks Pariisis ja Londonis mõõdetud õhu hapnikusisalduseks vaid 18%, Moskvas ja Mexico Citys aga kõigest 16%. Kõige saastunumates linnades võib see protsent olla isegi veelgi väiksem, 12-15%. Kui hapnikusisaldus õhus langeb aga alla 7%, ei ole inimeksistents enam võimalik.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Särava jume saladus

Kellele ei meeldi soost ja vanusest sõltumata särav välja näha? Kui suvel on kauni ja päevitanud jume saavutamine loomulik, siis…

Parim valik – Col Du Marine merekollageen

Rahva vaieldamatu lemmik Col Du Marine hüdrolüüsitud merekollageen on Eestis üks soodsamaid ning kvaliteetsemaid kollageene. Kollageen on naha, rasvkoe või muu sidekoe liimjas põhiaine, vees lahustumatu valk.…