On üsna loomulik, et RBF-i teooria sündis just USA-s, sest lai, hambailu paljastav naeratus on ameeriklaste mitteametlik vapp ja uhkus. Need, kes sealpool ookeanit käinud, teavad omastki kogemusest rääkida, et naeratamine on seal vägagi loomulik, kui mitte kohustuslik tegevus. Meie jaoks on see aga võõras ja ootamatu ning resting bitch face pole siin sugugi probleem, vaid hoopis reaalsus. Vajad tõestust? Mine tipp-kellaajal poodi, seisa kõige pikemasse järjekorda ja sa tunned läbi selja, kuidas iga hinna eest rahulikuks jääda üritavat kassapidajat silmadega tulistatakse. Või sõida paar peatust ülerahvastatud bussis – kogemus, mis annab hindamatut inspiratsiooni, kui oled juhuslikult koomiksikunstnik. Ma võin veel pikalt arutleda teemal, miks pole Eestis naeratusest ja naerust suuremat asja saanud ja miks on enne töö ja alles siis lõbu ning miks naerab paremini see, kes naerab viimasena, kuid saad isegi aru, et asjal poleks lihtsalt mõtet.
Üks minu tuttav psühholoog ütles, et vahel on eesti inimesel isegi oma peegelpildile raske naeratada, sest me ei tunne, et oleme väärtuslikud ja kardame, et meid ei väärtusta ka teised. Üks poola teadlane viis läbi uuringu, mille käigus näitas erinevast rahvusest inimestele pilte rõõmsalt naeratavast ning väga selgelt väljenduva RBF sündroomiga naisest. Ja tulemused olid hämmastavad! Saksamaa ja Šveitsi kodanikud tunnistasid, et naeratav naine jätab intelligentsema ja usaldusväärsema mulje. Venelased aga arvasid, et naeratav naine on rumal või peab mingit salakavalat plaani. Nendega samal meelel olid ka üsna harva naeratavad jaapanlased ja prantslased. Huvitav, kas see võib tähendada, et RBF ei ole mingi diagnoos vaid hoopis rahvuslik eritunnus?
„Kas sul on kõik korras?” küsib järsku vastaslaua taga istuv Keit nähes mind kiiresti klaviatuuril toksimas. Ma isegi ei kuulnud teda alguses, sest intensiivne tööprotsess muudab ümbritseva maailma helid ja hääled märkamatuks taustamüraks. „Sa tundusid nii kuri olevat, mõtlesin, et juhtus midagi halba,” andis ta mu küsivale pilgule põhjendava vastuse. Tuleb välja, et RBF tuleb komplektis isegi inspiratsiooniga. Ja kui see nii on, kas sellest peab tõesti vabanema?
3 sümptomit, mis näitavad, et sul on RBF:
-sugulased ja sõbrad paluvad sul aeg-ajalt naeratada;
-paljud peavad sind üleolevaks või rangeks, kuid sul pole õrna aimugi, miks;
-sa pead alati piltidel naeratama või lollitama, vastasel juhul tundud kurb või kuri.
Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas
Teised uudised
Täna stardib esimene virtuaalne ilumess: 120 ilu- ja moeettevõtet peab traditsioonilist ilufestivali sel aastal virtuaalselt
Mess Ilu sõnum on traditsiooniliselt igal aastal 2 korda toimunud ilu- ja moettevõtete suursündmus Eesti Näituste messikeskuses, mis aastal 2020…
Kümme soovitust võrratute ilupiltide tegemiseks!
Pole vahet, kas teed meiki, soenguid, imelisi maniküüre või paned kunstripsmeid – pildid on need, mis kutsuvad uusi kliente sinu…
Kas rahaga saab end ilusaks osta?
Ilu ja jõukus on aegade algusest käsi-käes käinud. Võimsad juhid läbi ajaloo on üritanud igavest ilu ja noorust, koguni surematust,…
Margus Vaher – Emotsionaalse küündimatuse viiskümmend halli varjundit
Viimastel aastatel olen otsustanud enda aasta heateo ära teha sõbrapäeva paiku. Juba mitu aastat järjest on strateegiliselt just sel ajal…
Margus Vaher: 5 asja, mille järgi saad aru, kas mees on sinust päriselt huvitatud
Mehed ja naised on enamasti printsipiaalselt erinevad selles, kuidas nad käituvad, kui keegi paneb nende südame kiiremini põksuma ja tekitab…
Iluguru päev ilusalongis
Iluguru hakkab käima jälgimas erinevaid iluprotseduure ilusalongides. Naiste seas on väga populaarsed erinevad protseduurid – ripsmepikenduste panek ning hooldus,…