10 hooldusnippi, mis aitavad vaatamata külmale ilusaks jääda

Tugevad tuuled sasivad juukseid, jäine õhk muudab juuksed ja naha rabedaks. Anname sulle 10 nippi, kuidas talvine period võimalikult valutult üle elada.

Tekst: Keit Laisaar
Foto: Shutterstock

Pese leige veega!
Sügisel vajavad sinu juuksed ja nahk maksimaalset tähelepanu. Kuigi kuum vann kargel talveõhtul tundub vastupandamatu ahvatlusena, siis oma ilu nimel tasuks leige vee juurde jääda. Kasuta niisutavat dušigeeli või seepi.

Koori nahka!
Kas teadsid, et köetud õhk siseruumides ning suur temperatuuride vahe toas ja õues kuivatab meie nahka ja juukseid? Loomulikult ei tee see  head sinu nahale. Harjuta endale sisse harjumus iga kord duši all käies ka keha koorida. Nii eemaldad kehalt surnud naharakud.

Niisuta!
Praeguseks perioodiks tuleks sul valida kvaliteetne kehakreem, mis niisutab sügavuti ja teeb naha pehmeks. Ära unusta ka oma huuli – hoia huulepalsam alati käekotis.

Ära unusta päevituskreemi!
Jah, päikesekaitse on ka talvel vajalik. Iga kord kui koduuksest välja lähed, määri seda näole ja kätele. SPF-kreem võiks kasutuses olla aastaringselt.

Ära liialda deodorandiga!
Paljud deodorandid sisaldavad alkoholi. See aga kuivatab nahka ja viib niiskuse välja. Kuna talvel higistame vähem, siis piira deodorandi kasutamist või vali alkoholivaba toode.

Kasuta juuksepalsamit!
Kuna sügisel on juuksed niigi rabedad ja kuivad, siis püüa neid mitte nii väga tihti pesta. Ja ära unusta, et ka pead tuleks pesta leige veega. Kuid mis kõige tähtsam – juuksepalsam on sügisel MUST-HAVE! Väga katkiste juuste puhul soovitame seda asendada maskiga.

Õlita regulaarselt ka juukseid!
Sinu juuksed ja peanahk lausa igatseb talvel juukseõli järele. Tee peanahale õliga massaži ja seejärel lisa seda ka terves pikkuses juustele. Massaž paneb ka verernge kiiremini käima.

Ettevaatust fööni, sirgendaja ja lokitangidega!
Nii palju, kui võimalik, siis ütle ei föönile, sirgendajale ja lokitangidele. Parem muidugi föönitada juukseid, kui märja peaga välja minna. Selleks, et föönitamine liialt juukseid ei kuivataks, kasuta jahedat õhku. Puust juukseharjad on talvel juuksesõbralikumad kui plastikust harjad, kuna aitavad võidelda staatilise elektri vastu, mis sügisel juustesse tekib.

Save


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised