ILUSA NÄONAHA SALADUS: 10 oluliseimat meelespead näo puhastamisel
Allikas: Futurederm.com
Foto: Shutterstock

1. Puhasta oma nägu nii hommikul kui õhtul

Jättes näo õhtul puhastamata, hakkab päeva jooksul näole kogunenud mustus ummistama naha poore tehes nii suurt kahju naha seisukorrale. Samas pole see sugugi ainus põhjus, miks tuleb nägu puhastada.

Naha temperatuur öösel tõuseb ja see teeb võimalikuks (toit)ainete parema imendumise. Samuti suureneb verevool, mis tagab, et vajalikud koostisosad saavad ka maksimaalselt mõjuda, selgitas dr Jenny Kim, MD, Ph.D. New York Times`i artiklis.

Hommikune näopuhastamine on oluline, et eemaldada temperatuuri tõusuga nahale tekkinud seebiumi kiht ja surnud naharakud.

 

2. Pese käed enne, kui hakkad nägu puhastama

Käe igal ruutsentimeetril pidavat olema 1,500 bakterit. Veel on leitud, et neid baktereid on pea 150 erinevat tüüpi.

Mitte kõik nad ei ole halvad, kuid  mõned siiski on. Kätel on ka hulgaliselt rasunäärmeid, mille poolt toodetav ei ole just näole parim.

Pese käsi enne näo puhastamist seebiga.

3. Kõigepealt niisuta nägu

Nii mõnigi toode võib olla liialt agressiivne, et seda otse kuivale nahale asetada. Samuti võimaldab niisutatud nahk tootel kergemine jaotuda, et paremini ning ühtlasemalt oma ülesannet täita.

 

4. Kasuta leiget ja jahedat vett.

Näo puhastamiseks sobib leige või jahe vesi, mitte kuum ega külm. Kergelt soe vesi kergendab naha koorimist ja võimaldab ka toimeainetel paremini imenduda. Kuum vesi võib aga eemaldada nahalt loomuliku lipiidkihi ning sellega kaasnev shokk  põhjustab nahaaluste kapillaaride lõhkemise.

Jahe vesi takistab poore tootmast liigset rasu. Külm vesi võib aga taaskord olla näole ebameeldivaks shokiks.

5. Vali õrn toode puhastuseks

Selleks, et nahka puhtaks saada, pole vaja seda täielikult ja pidevalt tugevalt koorida. Näonahk on suhteliselt õrn ning puhastavat toodet valides tasub alati lähtuda sellest, kuidas see nahale kasulik on.

6. Puhasta nägu vähemalt 1 minut

Alla minutiline näonaha puhastamine ei võimalda tootes olevatel koostisosadel töötada nii, et nad saaksid oma tööd kvaliteetselt teha. See oleks nagu naha narrimine, kuid kindlasti mitte kasu toov puhastamine.

 

Ära unusta juuksepiiri, kaela ja nina külgi.

Kõik tooted, mida olete oma juustel kasutanud ning lisaks veel peanaha loomulik seebium, kogunevad lõpuks juuksepiirile.

Kael unustatakse tihti lihtsalt ära, aga see on koht kuhu koguneb, nagu näonahalegi, mustus ja higi.

Nina küljed on sagelikohaks kuhu koguneb rasu ja kohaks kus saavad alguse ebameeldivad naha probleemid.

8. Loputa korralikult

Pärast puhastustoote maha loputamist, loputa nägu veelkord. Näonaha puhastamiseks loodud toode ei ole mõeldud näol hoidmiseks. Vastasel juhul see kuivatab nahka ja ummistab poore.

 

9. Kuivata nägu õrnalt ja jäta ta puhtaks

Väga oluline on, et rätik , millega nägu kuivatatakse oleks pehme ja ei traumeeriks epidermist. Ülioluline on ka, et see ei oleks tavaline kätekuivatamise rätik, millesse on kuivatatud hulgaliselt baktereid. Rätikuid tuleks pesta vähemalt korra nädalas ja kõrgel temperatuuril.

10. Peale puhastamist niisuta kindlasti

Puhastades eemaldatakse muuhulgas nahalt ka loomulikud niisutajad ning need on vaja nüüd asendada. Lisaks on nii võimalik lisada nahale talle olulisi koostisaineid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised