Foto: Shutterstock

Kui sul on tundlik nahk, siis ilmselt oled sa näonaha koorimist vältinud, kuna see ärritab su nahka ja muudab selle punaseks. Ja kui sul on akneline nahk, siis hoiad samuti näokoorimisest eemale, kuna see põhjustab lõhenemist. Kuid see on vale! Tegelikult on koorimine sobilik, ja lausa vajalik, igale näotüübile.

Koorimine aitab vabaneda elututest naharakkudest. Surnud naharakke eemaldamata ummistuvad poorid, niiskus ei pääse sügavamatesse kihtidesse ning moodustuvad karedad nahakihid. Samuti näeb meik kooritud naha peal parem välja. See on piltlikult sama nagu seina lihvimine enne värvimist. Ning pärast koorimist imenduvad kreemid ja näiteks akneravisalvid paremini naha sügavamatesse kihtidesse.

 

LEIA ENDA NAHATÜÜBILE ÕIGE KOORIMISVIIS JA HAKKA PIHTA!

 

#1 “Mu nahk on väga kuiv. Kas koorimine lõhestab seda?”

Mitte tingimata. Surnud naharakud ei lase niisutavatel kreemidel ja seerumitel täielikult läbi naha pääseda. Seega võib see lõksu jääda ja tekitada väikseseid vistrikke. Parim valik sinu jaoks on aga õrnad keemilised koorijad (AHA-hapeterikas seerum lahustab surnud rakkude vahelised sidemed) või siis õrnad koorijad, mis sisaldavad väikeseid koorimisterakesi. Nahka võiksid koorida kaks korda nädalas ning pärast koorimist kindlasti seda kohe niisutama.

 

#2 “Aga mul on rasune ja akneline nahk. Kas koorimine tekitab nahakahjustusi?”

Hoia eemale tugevatest mehhaanilistest koorijatest. Keemilistest koorijatest vali midagi hüdroksüülhapetega, näiteks glükool- või salitsüülhappe baasil. Koorimisega eemaldad mustuse ja aitad rasul paremini läbi naha tungida, kuna koorimise mõjul ei ummista vanad naharakud nahapoore.

 

#3 “Mul on liiga tundlik nahk!”

Tugevate teradega koorijatest tuleks kindlasti eemale hoida, kuid väikeste ja pehmete koorimisosakestega toode tuleks oma ilurutiini lisada küll. Näiteks sobiks hästi näotoonik, mis sisaldab rikkalikult puuvilja- või taimeensüüme. Võid proovida ka jahedat märga rätikut, millega õrnalt oma nahalt surnud naharakud eemaldada.

 

#4 “Kuidas peaksin ma koorima oma normaalset nahka?”

Normaalne näonahk tähendab üldjuhul seganäonahka – rasune T-tsoon ja kuivad põsed. Sa võid kasutada ka tugevamaid koorijaid. Ning samuti kaks korda nädalas oleks hea.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised