Viru Keskuse aatriumis näitavad kunstnikud Eestit iseloomustavaid ehteid

“Projekt sai alguse soovist aidata noortel tulla kooliseinte vahelt välja, anda neile võimalus oma loomingut tutvustada ning seeläbi edasi areneda. Projektis osalevad EKA ehtekunsti eriala tudengid, kellele andsime ülesande luua kursusetöö raames ehtekollektsioonid, mis annaksid uudses võtmes edasi Eesti ehte sõnumit. Tööd taanduvad sellele, kuidas keegi noortest loojatest näeb meie maad ja kultuuri ehte vormis – midagi, millest võib lõpuks saada väärikas kingitus nii turistile kui ka Eestit väisavatele külalistele,” rääkisid idee algatajad Goldtime’i ostujuhid Aveli Kippari ja Kristiina Kõllo.

 

Noorte kunstnike pilk on kodumaise ehte essentsi otsides olnud suunatud Eesti loodusele, kultuurile ja folkloorile. Või ka lihtsalt aknast välja. Märgatu ja iseloomulik on oma kuju leidnud metallis ja puidus, plastikus ja puuseenes. Tulemuseks on nii kantavamad kui kunstipärasemad ehtemaailmad, mis koos moodustavad võluva terviku.

 

“Kursus andis võimaluse tegeleda seriaalsuse mõistega ehtes. Erinevalt koostööprojektidest, kus üks osapool on tellija osas, ei ole Goldtime seadnud eesmärgiks kommertstingimustele vastavate esemete loomist. Üleskutse oli pigem esitatud soovina tulla välja ehetega, milles kajastuks Eestile (ainu)omane. Kursuse jooksul tegeleti eelkõige idee lahtimõtestamisega, materjaliotsingute ja -katsetustega, tavapärastele tiražeerimist võimaldavatele tehnoloogiatele alternatiivide leidmisega,” selgitas Piret Hirve, EKA õppejõud ning kursuse üks juhendajatest.

 

Näitusel teevad kaasa ehtekunstnikud Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsep, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti. Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems. Ehtekunstinäitus PILK on avatud Viru Keskuse aatriumis nädala vältel 22.05 – 28.05 iga päev kella 9.00-21.00.

 

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus. Tallinna südames asuv moekeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskuses on üle saja kaupluse ja teeninduskoha, Eesti suurim ning maailma nelja parima raamatupoe hulka arvatud raamatukauplus, Baltimaade suurim ilutoodete piirkond, kohvikud ja restoranid, spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise hõbesertifikaat LEED O&M ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud 28 auhinda. Lisainfo: www.virukeskus.com.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised