TFW uudised: Kuldnõela sai Piret Ilves, Hõbenõela Jo Nurm

Eile toimunud Kuldnõela galal anti välja tänavused Kuldnõel ja Hõbenõel. Võidukaks osutusid kaks minimalistlikuma stiilikeelega kollektsiooni, mis samas teineteisest väga erinevad.

Fotod: Erlend Štaub

Sel aastal nomineeriti Kuldnõelale Piret Ilves, Raivo Holm (kaubamärgiga Year) ja Aldo Järvsoo. Hõbenõela nominentideks olid Äli Kargoja (kaubamärk August) ja Jo Nurm.

Žürii koosseisus Maile Grünberg (disainer ja sisearhitekt), Vilve Unt (Eesti Kunstiakadeemia õppejõud), Edward Köster (disainiturunduse ekspert), Urmas Väljaots (moeajakirjanik) ja Kristi Pärn-Valdoja (ajakirja Mood peatoimetaja) hindasid Kuldnõela vääriliseks Piret Ilvese, Hõbenõela sai Jo Nurm. Lisaks ainulaadsele sepistatud nõelale saavad mõlemad võitjad puhata Kuressaares, Arensburg Spa&Hotellis.

Piret Ilvese võidutöös säras peenelt paikahäälestatud pastellide assortii, kust ei puudunud nii disaineri lemmikud villakangad kui ka suvise meeleoluga triibud. Põhiline mäng selles vaoshoitud koosluses käis vormidega ning hoolikalt paigutatud detailidega. Maile Grünbergi sõnutsi võinuks Piret Ilvese loomingut kanda Jacqueline Kennedy – Pireti stiil on sarnaselt modernne ja minimalistlik.

Jo Nurm tõi lavale futuristlikud tehiskangad, unisex-idee ja kaitseriietuse. Kapuutsidega, veekindlast materjalist sportlikud mantlid on dekoreeritud helkivate triipudega ning tunduvad asetavat kandja omamoodi turvatsooni, milles on hea olla.

Publikulemmiku hääletusel sai enim hääli Raivo Holm kaubamärgiga Year. Disainer on tiitlile omaselt hästi tabanud tarbijate meelsust, pakkudes moelaval väga erinevas stiilis mantleid ja jakke nii meestele kui naistele. Varasemast rohkem võis näha põnevaid detaile, mis nii mõnegi tagasihoidlikuma joonega ülerõiva hoobilt ellu äratasid. Publiku lemmiku tiitliga kaasas käib auhind, milleks on iPhone 6 Valgelt Klaarilt.

Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad Rocca al Mare kaubanduskeskus, Maybelline, J.P.Chenet, ABC King, Kikas, Valge Klaar, GHD, Kevin.Murphy, Arensburg Boutique hotel & spa ja Tallink Hotels.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised