Tanel Veenre avab soolonäituse Sao Paulos

4. septembril avatakse Ladina-Ameerika juhtivas kaasaegse ehte galeriis Tanel Veenre ja rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek Chiaroscuro.

Näituse saatetekstis küsitakse: Milline on valguse ja pimeduse suhe? Mida me näeme ning mis jääb me eest varjatuks? Kas ehe võib olla varjuks sisemisele valgusele?

„Chiaroscuro tähendab Itaalia keeles kindlat valguse tüüpi, mis muudab kogu kompositsiooni kontrastseks, joonistades valgusele vastukaaluks jõuliselt välja ka varjud. Ka see näitus on dialoog minu tumedapoolse ning Märta Mattssoni värvilise loomingu vahel,“ rääkis ehtekunstnik Tanel Veenre.

Veenrelt on Brasiilias väljas 23 ehet, mis kõik kõnnivad elu hämaraladel. Ligi pooled ehetest on väljas esmakordselt, kuid on ka mõned mustad tööd varasemast loomingust. Veenre tumedale müstikale on tasakaaluks Märta Mattssoni pea kitšilikult värviline maailm. Kuid kumbki ei ole oma valikutes ultimatiivne – Veenre tumeduses on lootust ja Mattssoni vikerkaares ähvardavat ilu.

Lisaks näitusele annab Veenre ka ehtekunsti töötoa ning esineb avaliku loenguga Rio de Janeiro ehte erakooli ateljees Mourãos. Loengute tuur jätkub 21. oktoobril Londoni mainekas Central St. Martinsi ülikoolis ning 7. novembril Hiina Kunstiakadeemias Hangzhous. Lisaks eksponeeritakse sel sügisel Veenre loomingut veel näitustel Prantsusmaal, Hiinas, Taiwanis ja Soomes. Näitust Brasiilias toetavad Kultuurkapital ja Eesti Suursaatkond Brasiilias.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Tallinn Fashion Week 2020

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab aset 5.-6. mail tuues lavale nii kodumaa tippmoeloojad kui ka uued tegijad. Seekord…