Tallinn Fashion Week, 2. päeva kokkuvõte

Reedel. 24. oktoobril tõi Tallinn Fashion Week publiku ette palju uut ja põnevat – uusi kollektsioone näitasid nii tuntumad Eesti tegijad, kui ka värsked kohalikud moeloojad.

Fotod: Jelena Rudi

YEAR by Raivo Holm näitas mahukat kollektsiooni kandmisvalmis ülerõivastest nii meestele kui naistele, milles moodustus mitu väiksemat stiililist ja stiilset tervikut. Oli nii inglise härrasmehe mantleid, mõjusid ratsarõivastest, sõjaväemundritest ja minimalismistki. Kui meeste mantlid olid kohati mõeldud ilmselt modellidest tunduvalt turskematele meestele, siis naistele mõeldud mantlid istusid veatult. Silma paistis ka hoolega teostatud kangavalik, mis tõenäoliselt teeb nähtu kandja jaoks väga mugavaks.

Maire Valdma õhuline looming tõi lavale liblikatest ja lilleõite mikromustritest inspireeritud voogavaid tualette, mis oleks justkui mõeldud mõnele suursündmusele efektseks sisenemiseks. Keerulisi ja filigraanseid mustreid neil kümnetel meetritel siidilõuendil tasub huvilistel kindlasti lähemalt uurida.

Iris Janvier on ennast Eestis kiiresti üsna laiale publikule tuttavaks teinud ning lisaks suurepärastele rõivakonstruktoritele on selle märgi puhul märgata läbimõeldust ka mujal: spetsiaalselt selleks õhtuks loodud muusikas kõlas aeg-ajalt sensuaalse hääle esituses nimi „Iris Janvier“, tsementeerides ennast sedasi vaataja mällu. Tulles nähtud rõivaste juurde oli tegemist õnnestunud tervikuga, mis ideelises plaanis tegeles eelkõige isetekkelise ehk loodusliku ning inimtekkelise ehk tehisliku vastandamisega ja kokkupuutepunktidega. Meelde jäid eelkõige kärtsudes keemilistes (ent siiski ka looduses eksisteerivates!) toonides, nurgeliste detailidega kaunistatud kleidid ja hästi istuvad lõiked. Taustaks valitud suurlinlik biit toitis veelgi legendi, justkui oleks tegemist sugugi mitte meie oma Eesti disainerite, vaid mõne peene välismaa päritolu moeloojaga.

Kaidi Kuur mahutas oma etendusse ära tõelise lilleballi ja tema loomingu poole peaks pea pöörama eelkõige need naised, kes tahavad oma naiselikku ja romantilist poolt veelgi võimsamalt esile tuua. Lillesid esines disaineri loomingus igat moodi – mustritena, värvidena, dekonstrueerituna, miniformaadis, ülisuurtena. Pitsidena, pinnatöötlustena, läigetena. Oli salapärasemaid öölilli ja rafineeritumaid jäälilli, oli kleite ja mantleid – seda kõike aitasid kogutervikuna veelgi lillelisemaks kruvida modellidele peaehteks valitud hortensiapallid.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised