SUUR GALERII: Vaata, mis toimus Tallinn Fashion Week 2015 1sel päeval

TFW esimene päev tõi Telliskivi loomelinnakusse nii nooremad moekunstnikud kui ka Eesti moedisaini tipud - avapäevale pani punkti Kuldnõela gala.

Päeva avaetendusel esitles oma uusimat loomingut Kirill Safonov, kes luues külastab kord dramaatilisemaid, kord romantilisemaid paiku. Käesolev moekollektsioon “Nümfid” on autori sõnutsi inspireeritud meid ümbritsevas igapäevases maailmas peituvatest väikestest imedest ja lahtirulluvatest muinasjuttudest, mille märkamiseks tuleb vahel vaeva näha. Lavale jõudis meie aja kangelannade plejaad, kus olid esindatud nii traagilised mõisapreilid, säravad seltskonnadaamid kui ka baroksed printsessid, silmailu jagus nii tikandite kui kalliskivide näol.

Loomeinkubaatorist olid TFW-l disainerid Raili Nõlvak, KÄT ehk Kätlin Kikkas ja Whitetail – kaubamärk, mille taga seisab disainer Margit Peura. Kuigi nende kolme disaineri loomingu ühisnimetajaks võib tinglikult märkida minimalistlikuma joone, on nad kõik põnevalt omanäolised. Raili Nõlvak on oma kollektsioonis leidnud kihilisuse, mässumeelsuse ja grungeliku disainikeele, Kätlin Kikkase kontrastirohke looming on kantud sportlike ideede ja naiseliku silueti ühendamisega, Margit Peura aga paneb rõhku eetilisele tootmisele ja ökoloogilistele kangastele.

Õhtu lõpetuseks anti välja Kuldnõel ja Hõbenõel. Kuldnõelale olid nomineeritud Piret Ilves, Raivo Holm (kaubamärgiga Year) ja Aldo Järvsoo. Hõbenõela nominentideks olid August (disainer Äli Kargoja) ja Jo Nurm.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised