Sügisene Tallinn Fashion Week kulmineerus võimsa moespektaakliga

Tallinn Fashion Week toimus sel sügisel 11.-14. oktoobril Vaba Laval ning kostitas moepublikut võimsa, neli päeva kestnud moespektaakliga. Eile õhtul leidis aset kolmeteistkümnenda moenädala lõppvaatus, mille raames astusid lavale moekunstnikud Vilve Unt, Piret Kuresaar ja Liina Stein ning ühenduse Embassy of Fashion disainerid Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.

Vilve Unt alustas viimast moeõhtut nostalgilise, möödunud kümnenditesse piiluva kollektsiooniga, milles leidus nii militaartemaatikat kui ka 60ndate ja 70ndate stiilinoppeid ajakirjast Siluett. Vilve värskeim kollektsioon on jätk tema suvisele kleidikollektsioonile “Linnatüdrukud maal” ning tõi lavale Vilve nägemuse maatüdrukutest, kes askeldavad nüüd linnas.

Piret Kuresaar pakkus moepublikule aga põnevat mantliassortiid, milles kohtas nii ekspressionistlikke mustrivõnkeid kui ka põhjamaiselt kargeid moenoote. Erinevatest villastest kangastest koosnevat kollektsiooni täiendasid ka naturaalsest siidist ja puuvillasest kangast loodud kleidid ja seelikud ning viited Christian Diori 1954. aasta loomingule.

Liina Stein sammus moenädalal tuttavat kleidirada, pakkudes moerahvale ekstravagantseid, luksuslikke ja ootamatuid rõivalahendusi ning pitsi, sulgi, siidi ja pärlisära. Disaineri värskeim kollektsioon on pühendatud säravale peohooajale ning lisaks õhtu- ja kokteilikleitidele leiab Liina uuest loomingust ka sügismantleid ja -jakke.

Kolmeteistkümnenda moenädala viimase etenduse tõid aga publiku ette Embassy of Fashioni disainerid Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.
Ketlin Bachmanni kollektsiooni läbivaks teemaks olid ööelukad ning tumedad toonid, mida ilmestasid mängulised litrid ja läiked ning metalsed valgussähvatused. Ketlini looming on talle omaselt alati veidi vastuoluline, kuid kõiki rõivastele poetatud detaile seob disaineri lootus tiivustada kandja inspiratsiooni, loovust ja unistusi.

Riina Põldroosi sügiskollektsioon pajatab aga loo põhjamaiselt jäisest merest ning muinasjutuliste näkineidude püüdmisest. Mustast ja saladusi täis vetesügavusest paiskusid Tallinn Fashion Weeki lavale helklevad litterkangad, liibuvad kleidid ning töötlemata lõikeservadega mantlid, tumedale tonaalsusele pakkusid aga vaheldust erinevad sinised toonid ning fuksiaroosa.

Aldo Järvsoo sukeldus aga üle pika aja mustrimaailma, tuues neopreenist mantlite ja punaselt voogava siidšifooni vahele ka taimeornamentika ning suled. Aldo uus kollektsioon on inspireeritud nõiduslikest naistest, kes seiklevad sügiskaamose hämaruses ning seda tuli moelavale saatma Tanel Veenre Jewellery värske ehtekollektsioon, milles leidub nii liblikaid, nahkhiiri, riste ja südameid kui ka mustvalgeid silmakujulisi poolvääriskive.

Fotod: Erlend Štaub


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised