STILIST SOOVITAB: ära oma kaunist peokleiti vale saapavalikuga riku!

Kingavaliku tegemine pole kunagi lihtne, talv ja külmakraadid teevad aga selle veel raskemaks. Saa teada, kuidas keerulisest olukorrast šikilt väljuda!

Tekst: Karl Keskla, stilist
Fotod: Shutterstock, tootjad
Artikkel ilmus ajakirjas Iluguru talv 2015

„Millised jalanõud kleidi juurde valida?” on tuntud moedilemma, millega oled kindlasti isegi silmitsi seisnud. Praktilised saapad või kaunid kingad? Kõige lihtsam oleks muidugi sõita üritusele autoga ja kanda kas lahtiseid või kinniseid, ekstravagantseid või klassikalisi kingi – valik on sinu. Kahjuks ei sobi nii ühekülgne vastus kaugeltki mitte kõigile.
Veel üks võimalus on võtta lisaks ridikülile kaasa vahetuskingad, kuid seegi on tüütu ega ole ühele daamile kohane. Mida teha? Selleks et valikuga mitte ämbrisse astuda, vaatame ajaloos tagasi ning ammutame inspiratsiooni ajastutest, millest tänapäeva rõivas on mõjutatud.

Nüüdisaja peoriiete trendi suurimaks mõjutajaks võime nimetada Diori endist loovjuhti Raf Simonsi, kes naasis oma kõrgmoe debüütkollektsiooniga 1947. aastasse ning tõi tagasi Diori legendaarse New Looki ja tolle ajastu ikoonilise riideeseme – Bar-jaki. Sensuaalseks liivakellaks keha vooliv jakk ja muud Christian Diori Teise maailmasõja järgsesse kollektsiooni kuulunud riideesemed kandsid endas La Belle Époque’i ajastu hõngu, kus naiste kehakumerused ja iluideaalid olid viidud viimse piirini. Just selle moevoolu tõigi Raf oma futuristliku käekirjaga tänapäeva üle. Härra Simonsi tugevat ja moodsat naist ilmestavad puusani lõhikuga kleidi alt paistvad püksid, mille juurde on valitud teravaninalised stiletod. Miks mitte kanda sarnast outfit’i selle talve pidulikumal üritusel?


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised