STELLA K. WADOWSKY BLOGI: Suur kummikute ABC ehk kõik, mida peaksid kummisaapaid ostes teadma!

Eestis sajab vihma nii sageli, et ühel hetkel keerasin nahast saabastele selja. Hakkasin kandma erinevaid kummikuid ja leidsin, et elu on nii palju mõnusam. Ma ei pea igal õhtul oma nahksaapaid puhastama ja õues jalutades lompidest suure kaarega mööda kõndima. Kuid millist suurust kummuikuid endale valida? Kui tähtsad on hooldusvahendid? Kust üldse tasub kummikuikd endale jahtida?

Tekst: Stella K. Wadowsky / www.stellarium.ee
Foto: Meisi Volt ja Stella K. Wadowsky

Nüüd ma pean küll ütlema: ärge seda kodus järele tehke! Mina olen kummikuid pikalt kollektsioneerinud ja lisaks Hunteritele on mu kogus veel mõned paarid Ilse Jacobseni kummikuid, Swim ratsasaapad nimega Stella ja tavalisi kummisaapaid. Kuna Eestis on hooti vihmahood nii sagedased, hoian oma nahksaapaid peamiselt karbis ja ei kanna neid. Ajapikku on minu kogusse sattunud aga just sellised kummikud, mis on sama pidulikud kui nahast saapad.

Kummikutega Riia Moenädala punasel vaibal: Ilse Jacobsen toodab kummikuid, millega saab ka vastuvõtule minna.

Kummikutega Riia Moenädala punasel vaibal: Ilse Jacobsen toodab kummikuid, millega saab ka vastuvõtule minna.

 

MILLINE VÄRV ON PARIM?

Paljud eelistavad musta värvi kummikuid. Seda panen tähele eelkõige tänavapildis. Must sobib tõepoolest igat värvi riietusega. Mina pakun mustale kelmikat alternatiivi: mul on kodus nii kuldsed kui ka hõbedased kummikud ja sarnaselt mustale värvile sobivad nad praktiliselt iga riideesemega. Tõsi, metallik tooni kummikud võivad tunduda paljudele liiga ekstravagantsed, kuid minu meelest on nad hästi vastupidavad ja sobivad kõigega.

Ma soovisin pikka aega endale kollaseid kummikuid ja kui üks nobenäpp ostis minu numbri netipoest otse minu nina alt, siis kinkisin kollased kummikud hoopis oma tütrele. Siinkohal pean mainima, et kollane ei ole kõige õnnestunum valik. Kõige porisemate ilmadega pesin tütre kummikuid nädalas kaks-kolm korda ja päris puhtaks ma neid ei saanud. Heledad kummikud on ilusad spetsiaalse sündmuse jaoks, aga kui sa soovid endale igapäevaseks kasutamiseks kummikuid, siis kindlasti tasub kiigata tumedamaid toone. Kui rääkida Hunteritest, siis üks populaarsemaid värve on pillar box red ja minu kogemus ütleb, et need peavad iga ilmaga vastu ning kui neid nädalas korra pisut pesta, näevad nad välja nagu uued.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised