Soome disainiparemik nüüd saadaval Stockmanni kaubamajas

Stockmanni turundusjuht Mari Villem tõdeb: „Kahtlemata väärib soome disain tähelepanu ning meil on hea meel, et Soome Vabariigi 100. sünnipäeva raames oleme saanud meie tavapärast kaubavalikut täiendada just parimate soome disainibrändide eriseeriate ning -kollektsioonidega.“ Lisaks juba tuttavatele ja Stockmanni tavavalikus olevatele soome disainbrändidele on valikusse lisandunud erilised moetooted tuntud ja ka eestlaste poolt armastatud Soome brändidelt nagu näiteks Karhu, Minna Parikka ja Moomin by Mozo, Iittala, Marimekko, Lapuan Kankurit, jpt.

Karhu on legendaarne Soome päritolu spordirõivastele ja -tarvetele pühendatud bränd, mis sai alguse juba 1916. aastal. Bränd täiustab jalatsimudeleid pidevalt, tehes tihedat koostööd Jyväskylä ülikooliga. Kollektsioonis leidub jalanõusid nii meestele kui ka naistele, eraldi tähelepanu väärib aga retroajastust inspireeritud Karhu Albatross seeria.

Soome üks tuntumaid jalanõudisainereid Minna Parikka lõi omanimelise ja tänaseks ülemaailmselt kuulsa brändi 2005. aastal. Brändi eripäraks on naiselikud ja mänguliselt sürreaalsete elementidega jalanõud. Minna Parikka disainikeeles väljendub perfektselt põhimõte, et elu on liiga lühike selle liialt tõsiselt võtmiseks.

Helsingi päritolu aksessuaaribrändi Mozo erikollektsioon Moomin by Mozo on pühendatud armastatud muumilugude karakteritele ja nende tõeliselt sügavale ning tähendusrikkale olemusele. Muumitrollides, kes on tuntud kui mängulised ja seikluslikud tegelased, peitub ka tõsiseltvõetavam ja müstilisem pool. Tove Janssoni raamatule iseloomulikud kontrastsed mustvalged graafilised illustratsioonid on toodud nüüd ka Mozo erikollektsiooni selja- ja kandekottidele ning telefoniümbristele.

Uue tulijana on Stockmanni naisteosakonnas klassikalist naistemoodi pakkuv bränd ANDIATA, mille märksõnadeks on kvaliteetsed materjalid ja ajatud lõiked. Brändi tootevalikust leiab põhjamaise stiilitunnetusega nii vabaaja, peo- kui ka töörõivaid, mida saab mugavalt miksida hooaja trendidega. Klassikaliste lõigete poolest tuntud ANDIATA on loodud 1986. aastal Helsingis Tarja Rantaneni poolt, kelle algne eesmärk oli panna naised end kaunina tundma ka töörõivastes.

Koduosakonnast leiab armastatud Marimekko poolt Soome iseseisvuse 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud erisarja Veljekset, mille on disaininud noor talent Maija Louekari. Iseloomulik trükimuster on inspireeritud soome rahvatantsust, selles leidub nii tugevaid ja väljendusrikkaid metsloomi kui ka metsikuid eksootilisi inimfiguure.

Soome päritolu legendaarne köögi-, laua-, tarbe- ja dekoratiivnõude, sisustuselementide ja köögiaksessuaaride tootja Iittala bränd tähistab aastapäeva brändi armastatud klassikutega, mis on saanud ultramariinsinise välimuse. Sügav ja kiirgav sinine on soome rahvusvärviks ning meenutab Soome tuhandeid järvi, puhast loodust, sinist taevast ja päikeseloojangueelseid sadu erinevaid siniseid varjundeid.

Jätkusuutlikkust ning loodussõbralikke materjale väärtustav tekstiilibränd Lapuan Kankurit sai alguse 1917. aastal. Nende kvaliteetseid tekstiilitooteid saab kasutada mitmel moel – ei ole „õiget“ ega ka „vale“ moodust. Tekk sobib kasutamiseks ka laudlinana või kardinana. Erinevatest tekstiilidest õhkub vihjeid eelkõige säästlikule tarbimisele ja loodusaustusele. Lapuan Kankurit suvekollektsioon on inspiratsiooni saanud Soome puhastest metsadest ning rafineeritud teravatest värvitoonidest, domineerivad soojad kollased, vihmasinine, pojengiroosa, samblaroheline ning puidukarva pruun. Uute toodetena on valikus soojad villased tekid, millesse end vihmastel päevadel mähkida, samuti pehmed pestud linasest rätikud randa, spaasse ja sauna kaasa haaramiseks.

1 2 3 4


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised