Põhjamaade moeillustraatorid tulevad Tallinnasse

Mai lõpus avaneb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis unikaalne väljapanek Põhjamaade moeillustraatorite värskeimast loomingust.

Foto: Magnus Voll Mathiassen

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” eksponeerib Eesti, Soome, Rootsi, Norra ja Taani 21 andeka kunstniku töid. Näitus on avatud 23. maist kuni 27. septembrini.

Näituse loovjuhi Toomas Volkmanni sõnul püüab näitus avada selle omanäolise kunstižanri kordumatut värvikust ja positsiooni tänapäevases moemaailmas.

Näitusel “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” osalevad moeillustraatorid Marju Tammik, Anu Samarüütel, Britt Samoson ja Kätlin Kaljuvee Eestist, Laura Laine, Annu Kilpeläinen, Riikka Sormunen ja Jarno Kettunen Soomest, Cecilia Carlstedt, Stina Persson, Daniel Egneus, Sara Andreasson ja Liselotte Watkins Rootsist, Naja Conrad-Hansen, Mia Marie Overgaard, Mads Berg ja Lisa Grue Taanist ning Esra Røise, Natalie Foss, Magnus Voll Mathiassen ja Hans Christian Øren Norrast.

Näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” on järg üliemenukale samanimelisele näitusele, mis oli 2011. aastal avatud Tallinnas ning 2012. aastal Helsinki disainimuuseumis. Siis eksponeerisid oma loomingut 8 moeillustraatorit Eestist, Soomest ja Rootsist ning väljapanekuid käisid uudistamas tuhanded külastajad.

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II” on avatud sel aastal 23. maist kuni 27. septembrini Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai 17, Tallinn). Muuseum on avatud kolmapäevast kuni pühapäevani kell 11:00-18:00. Pileti hind on 4 eurot, sooduspilet 2 eurot. Näituse loovjuht on Toomas Volkmann, graafiline disainer Tuuli Aule.

Näituse põhitoetajateks on Nordic Culture Fund ja Viru Keskus. Näituse toetajateks on ka Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Rootsi saatkond, Danish Arts Foundation, Eckeröline, Nordic Hotel Forum, DHL, Orbital Vox, Järsi, Mokai ja Arizona.

Rohkem infot leiad SIIT ja SIIT.

Fotod galeriis: Riikka Sormunen, Britt Samoson, Cecilia Carlstedt, Esra Roise, Jarno Kettunen, Kätlin Kaljuvee, Laura Laine, Lisa Grue, Mia Marie Overgaard, Naja Conrad Hansen, Natalie Foss.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised