Oksana Tandit esitles juubelikollektsiooni „Juured“

9. oktoobril esitles Viru rabas oma viitteist aastat Eesti moes tähistavat juubelikollektsiooni moelooja Oksana Tandit. Sügisesel pärastlõunal kaunis looduses sai enneolematul catwalkil läbi raba näha nii aegumatult stiilset Eesti disaini kui ka nautida muusikat Lenna Kuurmaa trio ja Ivar Karmi esituses.

Kollektsiooni iseloomustavad Eesti looduse värvid – rabajärvede sinine ja roheline, pilvede hall, sügismarjade puna. Materjalidest näeme pehmet ja nahasõbralikku  puuvillast sametit ja velvetit, soojust reguleerivat merinolamba villa, siidiselt läikivat kašmiirvilla, hingavat siidi ja nahka. Kõrgkvaliteetsed, naturaalsed ja vastupidavad kangad juubelikollektsiooniks saabusid Londoni kuulsalt Savile Rowlt.

Juubelikollektsioonis on eriti suur roll klassikalise lõikega kaherealisel taljes mantlil, mis on tehtud trendikast ruudukangast, samuti teeb tagasituleku luksuslik sametine keep, mida on hea kanda näiteks algaval pidude hooajal õhtukleidi peal. Mainimata ei saa jätta ka uuenduslikku mantelkleiti, millega kandja näeb esinduslik välja, aga ei pea ka külmade ilmade saabudes jahedust tundma.

“Olen tänulik kõikidele, kes tulid eile meiega juubelikollektsiooni esitlusele ning loodan, et minu jaoks ammendamatuks inspiratsiooniallikaks olev Eestimaa loodus ka teie hinge kosutas. Viisteist aastat Eesti moes on olnud põnev ja väljakutseid pakkuv teekond, mis on saanud teoks just tänu kõigile teile, kes te eelistate stiilset, kestvat ja kvaliteetset Eesti disaini,” rääkis Oksana Tandit.

Moeetendust esitles Porsche ja toetas RMK, kellega Oksanal tekkis tore koostöö. “Tasub minna võimalikult sageli linnast välja loodusesse. RMK matkarajad näiteks on hea viis Eesti soodega tutvumiseks meile kõigile ning on tore, et loodushoid on üha rohkem teemaks nii riiklikul tasandil kui ka laiemas üldsuses,” ütles disainer.

Üritusel hoolitses modellide ilu eest Tradehouse, kaunid ehted kollektsiooni juurde sobitas Piret Kartus, kingad Uncle Paul ning efektsed kindad Riina O. “Lõin uued ehted spetsiaalselt Oksana kollektsiooni juurde, inspireerituna OT logost ja sügisesest rabast. Näeme kulda, hõbedat ja sügisest purpurtooni. Paljud ehted on multifunktsionaalsed, näiteks saab kaelakeesid kanda ka vööna ja kõrvarõngaste elemente vahetada,” rääkis Piret Kartus.

Külastajad sõidutas kohale Hansabuss, looduslikku mineraalvett pakkus Haage ning kihisevat Freixenet, maitsvad toiduelamused tulid uuelt Aasia tänavatoidurestoranilt LooJang. Modellidega toetasid E.M.A Model Management, AL Model Management ja Manor Models. Sündmust korraldas Stiilikanal.

Oksana Tanditi juubelikollektsioon on saadaval disaineri esindussalongis Tornimäe 5.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised