Noore Ehte Fond tähistab kümnendat tegevusaastat näituse ja värske stipendiaadiga

Eesti ehetkunsti noorte annete turgutamiseks loodud Noore Ehte Fond tähistab tänavu oma tegutsemise 10. aastat. 2018. aasta stipendium antakse pidulikult üle 18. oktoobril Ajaloomuuseumis Maarjamäel. 

Tänavu on stipendiumi nominentideks ehtekunstnikud Claudia Lepik, Keiu Koppel, Marita Lumi, Sigrid Kuusk ja Julia Maria Künnap. Muuseumis on eksponeeritud ka Urmas Lüüsi kureeritud välk-näitus esimese kümnendi stipendiaatide loomingust.

Ehtekunstnik Kadri Mälk asutas 2008. aastal Noore Ehte Fondi, mis nüüd on sihtasutusena Noor Ehe eraalgatuslik ettevõtmine eesmärgiga toetada ja tunnustada oma loometee alguses olevaid ehtekunstnikke. Väljaantav toetus on tunnustuseks tulemusliku loomingulise töö eest või siis toetamaks professionaalset enesetäiendust. Erandina tunnustatakse ka säravaid ja oma tegevuses erandlikke andeid juba nimekate kunstnike seast.

Eelnevatel aastatel on stipendiumi pälvinud ehtekunstnikud Ettel Poobus, Nils Hint, Urmas Lüüs, Sofia Hallik, Darja Popolitova, Maria Valdma, Kätrin Beljaev, Jens Clausen, Hanna-Maria Vanaküla ja Domestic Jewellery (Claudia Lepik, Ljubov Kedrina ja Kaia Ansip).

2008. aastal loodud fondi juhatusse kuuluvad Kadri Mälk (asutaja), Tanel Veenre, Piret Hirv, Kaido Ehasoo ning kaasaegse ehte korüfee Liesbeth den Besten (Holland).

Tänavune Noore Ehte sihtasutuse stipendiaat avalikustatakse neljapäeval, 18. oktoobril kell 19 Ajaloomuuseumis Maarjamäel.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised