Moekuulutaja stilistid soovitavad: romantilised naised ning kullakarvalised mehed

Stilist, tuntud moesaatejuht ning blogija Luciné Ayanian ning stilist Piret Vapajeva räägivad, millised moesuunad algaval kevadhooajal kõige kuumemad on.

Fotod: Maiken Staak

“Kevad toob tagasi naiseliku ja noorusliku moe,” kinnitab Luciné Ayanian. “Moes on pastelsed toonid (eriti helesinine ja heleroosa) ning romantiline 60ndate stiil. Ka meigi – ja soengusuunad on helged ning pehmed – roosad huuled, helesinine lauvärv ja kerged lokid.”

Stilisti sõnul on siiski valikuid nendelegi, kellele naiselik stiil kuidagi ei sobi. Vägagi trendikad on algaval hooajal ka urbanistlikud ning sportlikud rõivad. Jalanõude puhul saab kandja samuti valida, kas eelistada tütarlapselikke kontsakingi või hoopis mugavamaid tossusid.

Piret Vapajeva sõnul domineerivad saabuval kevadel meestemoes metalsed toonid. “Kevamood oleks nagu lahkuvast sügis-talvisest värvigammast osa kaasa haaranud ning seetõttu on paljud meestele suunatud moetooted endiselt kulla- ja hõbedakarvalised,” kinnitab stilist. “Väga tugevalt on esindatud ka militaarsed värvitoonid, mis on seotud mereteema või hoopis taimemustritega.” Vapajeva sõnul on mereteemat meestemoes kohe rohkesti – see on oma klassikalisest vormist välja astunud ja pakub tuttava punase asemel seekord oranži. Klassikalised meremehetriibud on kas välja venitatud või kokku surutud, mõnes kohas isegi ruuduks muundunud.

Stilisti sõnul domineerib meestemoes eelkõige mugavus ja korrapärane lohakus. Moes on pintsakkraega jakk-parkad, millel on palju taskuid ja paelu, või mugav ja praktiline trikotaažmaterjalist pintsak. Jalanõudest soovitab Vapajeva valida meestel kas suvised rihmikud või jalasõbralikud tossud.

Moekuulutaja moeshowd toimuvad reedel, 11. märtsil ja laupäeval, 12. märtsil Tartu Kaubamaja keskuses. Vaata ajakava http://tartukaubamaja.ee


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised