MISSIOON: miljonivääriline garderoob taskukohaste hindadega

Kas ikka võimalik? Meie ütleme "JAH"! Näe välja nagu miljonär ilma oma pangakontole liiga tegemata. Loe kuidas.

Allikas:WhoWhatWear, boliree.com
Foto: Shutterstock, tootjad

KANGAD, MIS NÄEVAD KVALITEETSED VÄLJA:

Lina
Odava rõiva tunneb tihti ära üleliia läikivast ja silmnähtavalt sünteetilisest materjalist. Lina on vastupidav, taimsest kiust materjal, mida eelistatakse kasutada naturaalselt ja mis võib olla nii värvitud, kui pleegitatud. Sile pealispind ei tõmba ligi ei mustust ega ebemeid. Riie peab hästi vastu valgusele ja ei pleeku peaaegu üldse. Linakiud on suure imamisvõimega, nahal meeldivalt jahe ja värske. Samuti ei kaota see materjal aja jooksul oma esialgset väljanägemist nii, nagu sünteetilised materjalid.

2304196052_2_1_1
Linane suvemantel, Zara (59,99 €)

Kunst-seemisnahk
Seemisnahk on teadupärast kallis, nagu naturaalne nahk ikka. Siiski näeb kunst-seemisnahk välja justkui päris ning näeb seetõttu ka kallis välja. Samuti on see vastupidav niiskusele, kuivab kiiremini ja säilitab parema elastsuse, kui selle naturaalne vaste. Sellist materjali tasub kindlasti nii riiete, kui jalanõude valikul sõelale võtta.

53053018_CG
Kunst-seemisnahast šortsid, Mango (29,99 €)

Puuvill
Puuvill on tänapäeval kõige enam kasutatav taimne materjal. Puuvillased kangad on: hetkel eriti trendikas teksa, sits, batist, flanell, frotee, samet, jne. Puuvillast tehakse ka õmblusniiti ja käsitöölõnga. Puuvill on väga kvaliteetne ja kergesti hooldatav riie, mis laseb õhku läbi, on nahasõbralik ja ei elektriseeru. Samuti venib puuvillane materjal vähe välja ning ei kaota peale paari pesu oma esialgset välimust. Puuvillased riided näevad kvaliteetsed ja kallid välja, seega tasub investeerida!

image1xxl
Puuvillane kleit, River Island (47,95 €)

OLENEB RÕIVAST NING BRÄNDIST

Polüester
Riidetööstuses väga levinud polüester on sünteetiline kiud, mida toodetakse kõige rohkem kuna see on väga taskukohane. Õnneks on tänapäeval polüester muutunud küllaltki kandjasõbralikuks, aga siiski on soovitatav polüestrist valmistatud riideid soetada brändidelt, mis on tuntud kvaliteedi ja hinnasuhte poolest. Samuti tasub meeles pidada, et 100% polüester tooteid on vaja sageli pesta, kuna need tõmbavad mustust külge.

image4xxl
Kombinesoon polüestrist, Daisy Street / Asos.com (34,23 €)

KANGAD, MIS NÄEVAD ODAVAD VÄLJA

Kunstsiid
Vanim tehismaterjal (esmakordselt toodetud Prantsusmaal 1880.a). Kahjuks kunstsiidist riided kuluvad ning kortsuvad kergesti ning on tihti väga läikivad ning sünteetilised, mis jätavad odava mulje kogu riideesemest. Samuti kaotab kunstsiid oma algse väljanägemise suhteliselt kiiresti võrreldes teiste materjalidega.

Akrüül
Kasutatakse väga palju trikootoodetes (sinna ta ka jäägu!), püksi- ja kostüümikangaste, vabaaja- ja laste ülerõivaste tootmises. Akrüül on soe, pehme, kerge ja vähe kortsuv.  Kahjuks rebimisele, venitamisele ja hõõrdumisele vähem vastupidav, seega peale pesemist võib riideese kaotada oma esialgse kuju ning ei istu enam seljas ilusti.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised