Kuidas valida endale isikupärane mantel?

Mantli funktsiooniks on eelkõige keha soojas hoidmine, kuid hästi istuv mantel on samaaegselt sinu iseloomu peegliks ja enesekindluse tõstjaks. Vanasti väljendas palitu sotsiaalset staatust ja jõukust, tänapäeva valikuvabaduses näitab see aga elustiili ja hoiakut. Sobiva mantli leidmine on tihtipeale aeganõudev protsess, kuid oleme seda sinu jaoks lihtsustanud. Järgnevalt jagame nõuandeid isikupärase mantli valimiseks.

 

Otstarve

Hästi valitud ja stiilne mantel lähtub nii kliimast, aastaajast kui ka sinu elustiilist. Heledamad ja kergemad mantlid sobivad hästi linnas liikumiseks ja igapäeva toiminguteks. Seevastu tumedamad ja ilmastikukindlad rõivad sobivad poristel perioodidel ning looduses kandmiseks.

Enne mantli ostmist tee kindlaks, mis materjaliga on tegu, kuna sellest tulenevad mantli omadused ning hooldustingimused. Looduslikust kiust materjalid on enamasti pehmemad, õhku läbilaskvad ja ühtlase soojuse ja niiskuse pidavusega. Need sobivad aastaringseks kandmiseks. Sünteetilised materjalid on niiskust hülgavad, kerged ja elastsed. Seetõttu sobivad need hästi niisketeks ilmadeks, kuid on mugavad ka soojemal perioodil.

Kõrgema hinnaklassi brändi mantlid nõuavad suuremat väljaminekut, kuid on tihtipeale kvaliteetsemad ja kauakestvamad ning väärt investeeringut. Laia valiku erinevaid mantleid pakub näiteks Hansaposti e-pood. Vali tuntud brändide hulgast nagu näiteks Didriksons, Five Seasons, Guess, Icepeak, Helly Hansen, Nike, Tommy Hilfiger jne. Olenemata hooajast leiad Hansapostist nii mantleid, jopesid kui ka parkasid, mida on mõnus kanda.

 

Stiil

Riietumisstiil on osa meie eneseväljendusest ja elustiilist, olgu selleks igapäevane, sportlik, naiselik, trendikas, punk või midagi hoopis muud. Isikupärase mantli leidmiseks mõtle läbi oma riidekapi sisu, millega ja kuidas mantel kokku sobida võiks ning mis stiilis ta olema peaks. Pea meeles ka aksessuaare, kotte ja kingi, mida kanda armastad ning kuidas erinevad mustrid, materjalid ja toonid mantliga sobiksid.

Loobu trendidega kaasas käimisest, kuna need on pidevas muutumises ja selle järgi valitud rõivad lõpetavad paari kuuga kapipõhjas. Jää endale kindlaks ja kanna seda, mis sind hästi tundma paneb – nii saad sama mantli juurde jääda mitmeteks aastateks järgemööda. Leia inspiratsiooni veebist, ajakirjadest, tänavalt ning jäta meelde silmapaistvad variandid. Mantli valimine sujub kergemalt, kui silme ees on kindel visioon, mis aitab kaasa otsustusvõimele ja välistab suurema osa pakutavatest variantidest. Vajadusel saad kasutada stilisti, disaineri või õmbleja teenust.

 

Kehatüüp

Moemaailmas on ajaga välja kujunenud ja säilinud kehakujudele vastavad suunised. Kui soovid, võid neid põhimõtteid järgida, et rõhutada oma kauneid kehajooni. Pirnikujulisele kehatüübile sobivad hästi A-lõikelised ning huvitava kraega mantlid, mis kehakuju balansseerivad. Liivakella kujulist kehatüüpi komplimenteerivad vööga mantlid, mis rõhutavad pihta ja toovad esile figuuri.  Õunakujulisele kehatüübile sobivad sirgjoonelised põlveni mantlid, mille on stiilsed varrukad – selline lõige tõmbab suunab tähelepanu keskkohalt hoopis kätele ja jalgadele. Ristkülikukujulisele kehatüübile lisavad võlu A-lõikelised ja vööga mantlid, mis tekitavad kurvikama illusiooni. Ühte ja universaalset lõiget kõigile kehatüüpidele ei leidu, seetõttu on kasulik teada oma kehatüübile vastavaid lõikeid. Isikupärase mantli väljaselgitamine on selle võrra lihtsam.

 

Mantel kannab sinu nägu

Olenemata väljakujunenud näpunäidetest on igaühel oma visioon, maneer ja karakter, mis muudavad kantavad rõivad isikupäraseks. Stiil on sama originaalne, kui tema kandja. Võib öelda, et omanäoline mantel jutustab loo sinu elustiilist ja sisemaailmast, standarditest ja uskumustest, unikaalsusest ja enesearmastusest. Sinu jaoks õige mantel on see, milles tunned ennast mugavalt ja enesekindlalt – lase oma iseloomul ülejäänud töö teha.

 

Clothes mean nothing until someone lives in them.” — Marc Jacobs.

 


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised