Katrin Kuldma toetab Amanjeda kollektsiooni esitlusega kasuperedes kasvavaid lapsi

Moekunstnik Katrin Kuldma esitleb 23. augustil Tallinnas Kadrioru lossis oma moemärgi Amanjeda 2013/2014 sügistalvist ning 2014. aasta suvist kollektsiooni.

Foto: Olga Makina

Amanjeda kollektsioonide esitlus toetab head algatust Igale Lapsele Pere (www.kasupered.ee). „Olen lähedalt näinud kasuperedes kasvavate laste käekäiku ja seepärast soovin moeürituste kaudu anda nende heaks oma panuse,“ räägib moekunstnik. Toetuseks saab kanda vabalt valitud summa MTÜ Igale Lapsele Pere arveldusarvele Swedbankis 221053883600 või Nordea Pangas 17003247714.

Amanjedat iseloomustab maailma kangaparemik, modernne disain, selge joon ja täpne istuvus.

Amanjeda sügis-talv 2013/2014 kollektsioonis on kasutatud Itaalia villakangaste paremikku, et luua meie karmi talve jaoks šikke üleriideid. „Loro Piana Storm System töötlusega ilmastikukindlad joped on mugavad, kuid tänu kvaliteetsest villast pealispinnale sobivad need kandmiseks ülikonnaga. Meie angoora- ja kašmiirmantlid, kerged pleedjakid ning rätsepakostüümid on lahutamatu osa linlikust elustiilist,“ kirjeldab oma loomingut Amanjeda loovjuht Katrin Kuldma.

Tema suureks inspiratsiooniallikaks on Muhu tikandid, mis modernselt stiliseerituna kaunistavad nii igapäeva- kui õhtukleite. Meestele pakub sügiskollektsioon lisaks ülikondadele ja päevasärkidele Storm System jopesid ja pööratud nahast kasukaid. Pidulikeks hetkedeks on täpselt istuvad ülikonnad, šikid valged särgid ja seotavad siidist kikilipsud.

Puhkusekollektsioon on inspireeritud eksootilistest merereisidest. Siniste laguunide ja korallide koloriit väljendub õhulistes siidkangastes, mis on taas pärit Itaaliast, pika ajalooga siidipiirkonnast Comost. „Naisterõivaste puhul kasutasime lisaks siidile mugavat trikotaaži ning meestesärkide parimaid puuvillaseid ja linaseid kangaid. Tehnoloogiat ja detaile võtsime samuti üle meestesärkidelt,“ lisab Kuldma. Meestele on 2014. aasta suvekollektsioonis uudsed kerged voodrita puuvillableisrid, suur valik linaseid särke ja modernsed lina- ja siidisegused kerged ülikonnad.

Amanjeda  meesterõivad valmivad Eesti olümpiasportlase, maailma esikümnes võistleva Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo  mõõtude järgi, kes astub moeetendusel üles ka modellina. „Karl-Martin Rammo sobib täiuslikult Amanjeda meestekollektsiooni idee edasiandjaks: sportlik, sihikindel, edukas,“ kinnitab Katrin Kuldma.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised