ILUSATE JUUSTE SALADUS: Sügavpuhastav šampoon – miks peaksid seda kasutama?
Tekst: Katrin Rasmann
Foto: Shutterstock

Mida kostad sügavpuhastava šampooni kasutamise kohta?

Nagu nimigi ütleb, on sügavpuhastav šampoon loodud sügavamaks puhastuseks, et eemaldada juustesse ja peanahale kogunenud üleliigse rasu, mustus, viimistlustooted, kloor ja suvel ka soolase merevee jäägid. Lisaks peseb see juustest välja paljudes toodetes sisalduvad teatud tüüpi silikoonid, mis ladestuvad pikaaegsel kasutamisel juuksekarvale ning koormavad kiharaid.

Kas sügavpuhastavat šampooni tuleks teatud aja tagant regulaarselt kasutada?

Sügavpuhastava šampooniga pesemise tihedus peaks sõltuma sellest, kui palju viimistlusvahendeid kasutatakse. Taastamaks juuste loomulikku läiget ja hoiduvust, tee seda iga 6–8 pesukorra tagant ning jätka hooldust efektiivselt toitva ja taastava maskiga. Kuna šampoon eemaldab juuksekarva ümber tekkinud võõrkihi ehk kogu üleliigse mustuse ja viimistlusvahendid, imenduvad kasulikud ja aktiivsed mõjuained kergemini juuksekarva ning maski mõju on tõhusam. Juustele oleks nagu tehtud restart.

Salongides on võimalik teostada ka sügavpuhastavaid protseduure vastavalt juukse- ja peanaha tüübile, kuid olenevalt konkreetsetest juustest ja olukorrast piisab vahel ka kergema koostisega vahendist, et kiharad saaksid n-ö puhata.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised