Homme algab Tallinn Fashion Week

TFW esimene päev toob Telliskivi loomelinnaku Rohelise saali lavale nii noorema põlvkonna tuntumad moekunstnikud kui ka Eesti moedisaini tipud - avapäevale paneb punkti Kuldnõela gala.

Päeva avaetendusel algusega kell 18 esitleb oma uusimat loomingut Kirill Safonov, kes luues külastab kord dramaatilisemaid, kord romantilisemaid paiku. Käesolev moekollektsioon “Nümfid” on autori sõnutsi inspireeritud meid ümbritsevas igapäevases maailmas peituvatest väikestest imedest ja lahtirulluvatest muinasjuttudest, mille märkamiseks tuleb vahel vaeva näha. Kasutusel on nii naturaalsemaid ja klassikalisemaid, kui ka ulmelisi neopreenkangaid, samuti on rõivastel näha käsitööna valminud tikandeid ja aplikatsioone.

Teisel, kell 19.30 algaval moeetendusel astuvad üles Loomeinkubaatori disainerid Raili Nõlvak, KÄT ehk Kätlin Kikkas ja Whitetail – kaubamärk, mille taga seisab disainer Margit Peura. Kuigi nende kolme disaineri loomingu ühisnimetajaks võib tinglikult märkida minimalistlikuma joone, on nad kõik põnevalt omanäolised. Raili Nõlvak on oma kollektsioonis leidnud kihilisuse ja grungeliku disainikeele, Kätlin Kikkase kontrastirohke looming on kantud sportlikest ideedest, Margit Peura aga paneb rõhku eetilisele tootmisele ja ökoloogilistele kangastele.

Avapäeva kõrghetk saabub kell 21, kui Loomelinnaku Rohelises saalis algab iga-aastane Eesti moedisaini tippsündmus – Kuldnõela gala. Sel aastal on Kuldnõelale nomineeritud Piret Ilves, Raivo Holm (kaubamärgiga Year) ja Aldo Järvsoo. Hõbenõela nominentideks on August (disainer Äli Kargoja) ja Jo Nurm.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Tallinn Fashion Week 2020

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab aset 5.-6. mail tuues lavale nii kodumaa tippmoeloojad kui ka uued tegijad. Seekord…