H&M kuulutas välja H&M Design Award 2016 võitja

Eile kuulutati Londonis välja H&M Design Award 2016 võitja, kelleks osutus Londoni Royal College of Arti vilistlane Hannah Jinkins.

Eile võtsid kaheksa finalisti maailma kõige hinnatumatest disainikoolidest osa moeetendusest, mis toimus Londonis Kensington Palace’i trendikas sündmustekohas The Orangery. Iga finalist esitles neli komplekti oma lõpukollektsioonist publikule, kelle seas olid žüriiliikmed ning esimest korda võistluse ajaloos ka rahvusvaheline moemeedia.

Londonist pärit 24aastane Hannah Jinkins lõpetas Royal College of Arti 2015. aastal. Tema lõpukollektsioon tasakaalustas robustseid materjale nagu toordenim ja voodrina kasutatud siid. Jinkinsi disainitud vormid on lopsakad, ent samas naiselikud ning näitavad tõeliselt head kehataju.

„Tunnen H&M Design Awardi võitjana au ja uhkust. Oli väga sürreaalne ning emotsionaalne hetk kuulda võitja välja kuulutamisel oma nime. Tahan luua enda kaubamärgi ning auhinna võitmine annab mulle võimaluse seda unistust taga ajada,” kinnitab H&M Design Awardi 2016. aasta võitja Hannah Jinkins.

H&M Design Award loodi 2012. aastal, et rõhutada H&Mi tugevat pühendumust moe tulevikule. Võistlus on avatud 16 maailma hinnatuima disainikooli üliõpilastele ning selle võitja valib austatud rahvusvaheliste ekspertide žürii.

2006. aastal osales konkursil suurim arv koole võistluse ajaloos. Osavõtjariikide seas olid Austria, Belgia, Hiina, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Island, Itaalia, Holland, Rootsi, Šveits, Suurbritannia, USA, Jaapan ja Lõuna-Korea. Kõik finalistid saavad autasuks 5000 €.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised

Tallinn Fashion Week 2020

Eesti moe tähtsündmus Tallinn Fashion Week leiab aset 5.-6. mail tuues lavale nii kodumaa tippmoeloojad kui ka uued tegijad. Seekord…