H&M kuulutas välja H&M Design Award 2016 võitja

Eile kuulutati Londonis välja H&M Design Award 2016 võitja, kelleks osutus Londoni Royal College of Arti vilistlane Hannah Jinkins.

Võitja valiti rahvusvahelise žürii poolt välja kaheksa finalisti hulgast. Žüriisse kuulusid näiteks Kate Bosworth, Olivier Rousteing ja Nick Knight. Värske H&M Design Awardi võitja Jinkins sai auhinnaks aastase mentorprogrammi H&Mi poolt, 50 000 € auhinnaraha ning võimaluse arendada välja kollektsioon, mis läheb müüki valitud H&Mi kauplustesse ning veebipoodi 2016. aasta sügisel.

„Hannah on tõeliselt ainulaadne. Tal on võime tasakaalustada keerulisi teemasid nagu näiteks toorus ja rafineeritus, täiskasvanulikkus ja nooruslikkus. Minu jaoks oli H&M Design Awardi võitja valimine tõeliselt keeruline, sest finalistide tase oli võrdne moemaailma parimatega,” tõdes Kate Bosworth.

„Olin rabatud Hannah’ kollektsiooni tasemest. See on väga kaasaegne ning on ilmne, et ta mõistab väga hästi naise keha. Kollektsioon mõjub naistemoe valikus uudsena ning just see teebki temast H&M Design Awardi jaoks väga põneva võitja,” räägib H&Mi loovnõustaja Ann-Sofie Johansson.

„Hannah on imeline. Tal on tõeliselt unikaalne visioon ning võimas energia. Ta on modernne, noor ja teab, mida tahab. Ta töötab karmide kangastega, kuid kuidagi õnnestub tal disainida seksikaid ja glamuurseid asju,” kiidab Balmaini moemaja loovjuht Olivier Rousteing.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised