EKA tudengite loodud moeskulptuurid jõuavad Eestisse

Aasta alguses Eesti Kunstiakadeemia ning Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli moemagistrantide ühistööna bambuslehvikutest valminud moetaiesed jõuavad peagi Eestisse ning neid eksponeeritakse publikule Tartu Kaubamaja keskuse Moekuulutaja üritusel.

“Näha siia jõudmas nii suure hulga töötundide resultaati on vaimustav!” leiab Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja Piret Puppart. “Igas komplektis on peidus üle 200 tunni panust ja seda lähedalt näha on unikaalne elamus, sest fragmentidesse võib lõputult sukelduda. Orientaalses materjalikäsitluses on midagi väga kütlestavat, seda enam, et tegelikult on see näiliselt väga jäik materjal palju nõtkem kui paistab.”

13. oktoobril Tartus toimuval Moekuulutaja üritusel avaneb fenomenaalne võimalus näha viit Eesti Kunstiakadeemia (EKA) ja Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli (HKPolyU) moemagistrantide koostööna valminud skulpturaalset moevormi. Jaanuaris Aasia ühes kuulsaimas metropolis 1600st bambuslehvikust valminud eksperimentaalsest kollektsioonist pool jõuab Moekuulutaja efektseima lavashow raames esmakordselt kodumaise  publikuni. Liisi Eesmaa ja Piret Pupparti juhendatud projekt lahkab teemat “Skins&Shells “, mis vaatleb maailmas eksisteerivaid “kaitsemembraane” – olgu tegu idamaiste templite katuste, eksootiliste putukate kestade või jaapani portselanist inspireeritud õrnusega. Lisaks tuleb Tartus eksponeerimisele kõikidest vormidest valminud fotoseeria.

Erietenduse stilistide Katja Adrikova ja Mariliis Niine valikul näidatakse laval ka Adrikorn Artefacts poolt loodud kimonotest inspireeritud mahulisi vorme kollektsioonist “Hello ODD”.

Moekuulutaja üritus toimub Tartu Kaubamaja keskuses 13. oktoobril ning on kõigile tasuta. Erietendus “Skins and Shells and Shapes“ (stilistid Katja Adrikova ja Mariliis Niine) on laval kell 14.00. Fotod: Moeskulptuur_foto_Nick_D_(Spitgan_Magazine)


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised