Ehtekunstinäituse PILK publiku lemmikud on Mariliis Hopp ja Helina Risti

Kui Mariliis Hoppi kaunilt voogav ehtemaailm “Sula” on inspireeritud Eestimaa muutlikkust ilmast, siis Helina Risti seeria “Rütmid” viib muistsete eestlaste ja folkloori juurde.

“Minu töö sai inspiratsiooni sellistest igapäeva ja salapära rütmidest, nii füüsilistest kui ka peidetud rütmidest. Muistsed eestlased, kes tegid oma töid rütmiliselt, said nii asjad palju rutem tehtud ning töötulemus jäi ühtlane, selliste rutiinsete liigutuste peale vallandus peagi ka rütmiliselt kordav laul. Naised kudusid kangastelgedel ikka rütmiliselt regilaule lauldes ning sellised rütmid on ju ka meie vaipadesse ning kirivöödesse sisse kirjutatud. Iga lõimelõng moodustab mustri “piksli” ning loob nii salakirjad salasoovide ja -lugudega. Mina tõin sellised kirivöö rütmid metalli, säilitades siiski tekstiilile omase pehmuse,” rääkis Helina Risti.

Eestist inspireeritud töid esitlesid ehtenäituse PILK raames Viru Keskuse aatriumis Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala III kursuse tudengid Mariliis Hopp, Lotta Koov, Sille Luiga, Rauno Paju, Kairi Sirendi, Iris Krantsiveer, Reeli Lüütsep, Jaan Škerin, Agnes Veski ja Helina Risti. Tudengite töid on juhendanud Piret Hirv ja Eve Margus-Villems Eesti Kunstiakadeemiast. Goldtime’i auhinna pälvis projektis noor ehtekunstnik Sille Luiga, kelle loomingut näeme varsti juveeliketi Eesti disainerite müügialal.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus. Tallinna südames asuv moekeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskuses on üle saja kaupluse ja teeninduskoha, Eesti suurim ning maailma nelja parima raamatupoe hulka arvatud raamatukauplus, Baltimaade suurim ilutoodete piirkond, kohvikud ja restoranid, spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise hõbesertifikaat LEED O&M ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud 28 auhinda. Lisainfo: www.virukeskus.com.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised