DIANA ARNO tutvustab Eesti moedisaini suurele maailmale
Alles sügisel näitas Pariisist Eestisse tagasi naasnud DIANA ARNO Tallinn Fashion Weekil oma värskelt valminud sügis-talvist kollektsiooni, mille suurimateks märksõnadeks said külmal hooajal eluvajalikud mantlid, tugevad faktuurid ja inspireerivalt jõuline stilistika. Kuid juba paari nädala pärast oli temal sihikul uus moelava – Riia. “Usun, et esindada oma koduriiki väljaspool selle piire on suureks auks ja väljakutseks igale disainerile,” ütleb omanimelise brändi eestvedaja Diana. “Riga Fashion Weekil osalesime sel aastal esmakordselt, kuid tunnistan üles, et see idee oli minu unistustes ja peas juba pikemat aega istunud. Kahjuks ei õnnestunud aga naaberriigiga moesuhteid selle aasta sügisest varasemalt soojendada. Sel tähtsal päeval tulid, lisaks Eesti ja Läti moepublikule ning pressile, meile kaasa elama ka tuntud moeblogija Alina Keller, Läti televisiooni saatejuht Yulia Gricuk ning imearmas lauljanna Aminata, kes meie naaberriiki Eurovisioonil esindas. Kõik need kaunid naised, eesotsas Riia moenädala peakorraldaja Elena Strahovaga kandsid meie kleite!” jagab muljeid Diana.
Otse pärast show’d pakiti aga kohvrid kokku ning lennutati kevadvärske kollektsioon Tbilisi moenädalale. “Tbilisi publiku ette tõime oma kevad-suvi 2018 kollektsiooni, mida näitasime Riias ning Pariisi moenädala raames avatud showroom’is, kust saime hulganisti positiivset tagasisidet ning innustust tegutseda edasi ja vallutada aina uusi kõrgusi. Pariisis ja Tbilisis kohtasime mitmeid rahvusvahelisi stiliste ja moeajakirjanikke, kelle toetava sule abiga täitus minu järgmine unistus – meie tegemisi märkasid suured ja mainekad väljaanded nagu Vogue, Glamour, Style Sight WorldWide jt. Oma hiljuti avatud e-poega (www.dianaarno.com/shop) oleme nüüd valmis teenindama ka meist kaugemal asuvaid sõpru,” kommenteerib Diana.
DIANA ARNO kevad-suvine kollektsioon on täis romantilisi detaile ja suhkruseid toone. Kollektsiooni peamiseks inspiratsiooniks oli müstiline lind-naine, mis sai kleitidele maalitud päikeseloojangu lummavast värvigammast laenatud pastellidega. Ka disaineri käekirjale omased rüüsid ja volangid võtsid nüüd hoopis uusi vorme, meenutades siidkleitide õhulist kergust rõhutavaid linnutiibu. Kollektsioonis on tunda maalähedast lihtsust, heinamaade värskust ja lindudele omast kergust, mis moelõigete ning kangastruktuuride abil suurlinna rütmidega ühtivad.

Riia ja Tbilisi moenädalal kandsid modellid Tanel Veenre ehteid (www.tvj.ee).


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised