RANNALUGEMINE: 10 põnevat fakti päikeseprillide kohta, mida sa varem ei teadnud

Suvi ja päikeseprillid on lahutamatud kaaslased. Sinu ees on 10 põnevat fakti, mida sa nende praktiliste moelemmikute kohta veel ei teadnud!

Allikas: anothermag.com
Foto: Shutterstock

Päikeseprillid on suve lahutamatu osa. Nende ajalugu ulatub tuhandete aastate taha, aega, mil inuitid kasutasid praoga morsa kihvasid, et kaitsta silmi päikesekiirte eest. Populaarseks said need alles 1920-ndatel, kui ettevõtja Sam Foster hakkas päikeseprille masstoodanguna rannas müüma ja Hollywoodi staarid neid kandma, et varjata end fännide eest.

Alates sellest ajast on nendest saanud hinnatud aksessuaarid, alustades Audrey Hepburni poolt kuulsaks kantud Oliver Goldsmith päikeseprillidest kuni Steve Mcqueen’i kokkukäivate Persol prillideni.

1. Ühendriikides puruneb paar päikeseprille iga 14 minuti tagant.

2. Siiani loetakse kõige kallimateks prillideks Chopard’ i kulla ja teemantidega eksemplari, hinnaks 376 280 eurot.

3. Paljud staarid on kandnud veidraid päikseprille, aga keegi ei ületa Elton Johni. Staar hoidis oma tuhandeid sädelevaid, erikujulisi ning ekstravagantseid prille spetsiaalselt valmistatud kapis.

4. Ühed populaarseimad päikeseprillid Ray Ban Aviatoorid valmistati 1930. aastal, et kaitsta piloote ohtlike päiksehelkide eest.

5. Karl Lagerfeld’i ei nähta kunagi ilma päikeseprillideta ning põhjuseks on disaineri lühinägelikkus. Tema enda sõnul näeks ta ilma prillideta välja nagu nukker kutsu, kes ootab, et keegi ta koju viiks.


Hinda loetud artiklit kümnepalli skaalas

Teised uudised